Укроборонпром, який за обіцянкою його гендиректора Юрія Гусєва має бути ліквідований до кінця червня цього року, запустив свій новий сайт. За словами самого гендиректора він буде популярним серед "експертів з усього світу", проте він має кричущі "перли", які ставлять під сумнів кваліфікацію людей, які його погоджували.
Наприклад, одразу після завантаження сайту "Укроборонпрому" з’являється танк "Оплот", який досі не змогли запустити у серійне виробництво для Збройних Сил України, але це не завадило зробити анімацію його пострілу снарядом для нарізної гармати.
Читайте також: Мілованов став головою Наглядової Ради "Укроборонпрому", сам Концерн досі не має плану трансформації
Враховуючи відсутність підривача, форму та два рознесені ведучі пояски, в ньому можливо впізнати риси бетонобійного снаряда Г-530 для 152-мм гаубиць М-10 зразка 1938 року та Д-1 зразка 1943 року.
Або зображення снаряду є виключно фантазією автора, який ніколи не бачив 125-мм снаряди для гладкоствольної танкової гармати, яка також встановлена на танку "Оплот", бо вони мають зовсім інший вигляд.
Також питання виникають і до світлини, яка слугує у якості ілюстрації для розділу "Продукція". На ній зображено французький Mirage F1 від Dassault.
Залишається лише сподіватися, що це не можливий натяк на початок локалізації виробництва цього літака 60-х років, на потужностях одного з заводів концерну, як у випадку з UH-1 Iroquois на "Одеському авіаційному заводі".
Також під питанням віднесення продукції до категорій озброєння. Наприклад, у розділі високоточної зброї опинився міномет "Молот" та кулемет КМ-7,62 від "Маяка" та навіть піхотний вогнемет РПВ-16. А у "радарних системах" чомусь значиться БПЛА Spectator-M1.
Спірним є і акцент, який зроблений на сторінках підприємств, що входять до складу ДК "Укроборонпром". На першому місці стоїть не продукція, а посилання на продаж майна підприємства.
З огляду на це, виникає доволі логічне питання: як потенційні замовники завдяки сайту "Укроборонпрому" оцінять кваліфікацію його співробітників та керівництва. Тим паче, що саме на доступності для іноземців Юрій Гусєв і зробив акцент під час презентації сайту.
Зазначимо, що вартість розробки цього сайту, за словами гендиректора "Укроборонпрому" склала 47 тисяч гривень, а строк робіт - 2,5 місяці.
Читайте також: Індія відмовляється від Т-72: оголошені вимоги до "танка майбутнього" FRCV, російська "Армата" - "пролітає"