xcounter
#

Окупанти заявили про "нову" чудо-зброю – ЗРК "Витязь", що "перший у світі" збиває цілі без втручання оператора

51719
Пускова ЗРК С-350, фото ілюстративне
Пускова ЗРК С-350, фото ілюстративне

Втім, до таких заяв окупантів про чергові "перемоги" їхньої "вундерваффе" треба ставитися доволі скептично

Російські пропагандисти з посиланням на "власні джерела" заявляють, що на полі бою в Україні окупанти "вперше застосували в бойових умовах російський мобільний зенітно-ракетний комплекс С-350 "Витязь" в автоматичному режимі" – тобто ЗРК здійснив пошук та ураження повітряних цілей без участі оператора.

Окупанти в традиційному для себе стилі кажуть, що це "вперше в світі, коли ЗРК збиває цілі в автоматичному режимі", і що це "безпрецедентний досвід", отриманий підрозділами ППО – ну і що, звичайно, такий ЗРК вже ледь не "пачками" збиває літаки та безпілотники на полі бою.

Читайте також: У РФ жаліються, що невідомі дрони атакували унікальний корабель ЧФ "Иван Хурс" поблизу Босфору

Як відзначається, автоматичний режим передбачає знищення цілей без жодного втручання оператора у процес, а рішення приймаються за допомогою інтегрованої в комплекс системи штучного інтелекту.

Окремо окупанти заявляють, що зенітний ракетний комплекс одночасно працював як в активному, так і в пасивному режимі і це "дозволило покращити захист від завад і розширити можливості з виявлення та класифікації цілей".

Хоч і заява про зенітний ракетний комплекс, який "самостійно" вміє збивати цілі без втручання оператора звучить доволі епічно, але на віру, звичайно, такі заяви сприймати не варто – тут можна згадати, наприклад, нещодавнє "феєричне" відео в окупантів, в якому вони показали, як саме "сотнями" збивають ракети GMLRS, забувши, схоже, що ці ракети мають геть іншу траекторію.

Читайте також: Рашисти хочуть перетворити свій 152-мм "Краснополь" на "ерзац-JDAM" і кидатися ними з БПЛА