xcounter
#

Новий двигун для майбутнього винищувача: скільки коштів потрібно ПС США на три роки

5447
Фото — U.S. Air Force
Фото — U.S. Air Force

Вже цього року ПС США мають обрати компанію, яка створить наступника літака п’ятого покоління F-22 Raptor

Повітряні сили США подали запита на фінансування протягом наступних трьох років на 1,3 млрд доларів для розробки нового двигуна, яким будуть оснащуватися винищувачі наступного покоління програми NGAD (Next Generation Air Dominance). Очікується, що нова силова установка може бути готова до випробувань у 2028 році.

Це пов’язано з тим, що оскільки майбутній літак шостого покоління NGAD має бути готовий до експлуатації приблизно у 2030 році, то двигун повинен бути готовий до проведення льотних випробувань щонайменше за два роки до цього, розповідають у виданні Air and Space Forces Magazine. Це, звичайно, якщо все буде йти згідно із запланованим графіком і без критичних затримок, які сьогодні доволі розповсюджені в оборонно-промисловому комплексі.

Читайте також: В США задумались, що їм треба своя "Мертва рука" на випадок ядерної війни проти РФ чи Китаю
NGAD
Концепт NGAD, художнє зображення від Boeing

У Повітряних силах відзначають, що робота по новому двигуну у рамках програми NGAP складається з шести етапів, включно з різними етапами проєктування, адаптивне прототипування, виготовлення та оцінка двигуна.

Станом на сьогодні завершено попередні проєктні роботи та створюються ескізи прототипів двигуна для винищувача наступного покоління Next Generation Air Dominance.

Нагадаємо, що згідно з попередніми планами, вже цього року Повітряні сили США мають зробити історичний вибір у пошуку винищувача наступного покоління NGAD, який має замінити легендарні F-22 Raptor.

Йдеться про суперництво між двома компаніями — Lockheed Martin і Boeing. Причому цілком можливо, що для ПС США літак NGAD буде створений одразу у двох версіях, для європейського ТВД і Тихоокеанського регіону.

Читайте також: Чи є країни, яких не бентежать проблеми з оновленням TR-3 для F-35 і що вони кажуть про затримки