Флагман Морської охорони України – сторожовий корабель проекту 1241.1 "Григорій Куроп’ятников" вийшов у похід до берегів Туреччини.
На День Незалежності України цей корабель має прибути до Стамбулу, щоб виконати неофіційний дружній візит на запрошення Берегової оборони Туреччини. Про це сповіщає прес-служба Морської охорони ДПСУ.
Читайте також: Авіація на параді до Дня Незалежності: F-16, Ан-225 "Мрія" та "салют" МіГ-29 над Києвом (фото)
![](/media/contentimages/f1f61237b1fbf603.jpg)
Там додали, що під час переходу морем в День Державного Прапора України екіпаж "Григорія Куроп’ятникова" проведе священний для всіх моряків ритуал підняття державного прапору у відкритому морі.
І також – розповіли, що це буде перший за останні дев’ять років похід корабля Морської охорони ДПС України до берегів Туреччини. Попередній похід відбувся у 2012 році, один із сторожових кораблів проекту 205П "Тарантул" перейшов із Кримського півострова до Стамбулу.
![](/media/contentimages/2c961237b2f941c8.jpg)
Програма візиту "Григорія Куроп’ятникова" передбачає, що українські та турецькі прикордонники обміняються досвідом при використанні штурмансько-навігаційного обладнання, проводитимуть спільне маневрування в морі та вчитимуться спільно вести пошукові та рятувальні операції.
![](/media/contentimages/75461237b3cf1628.jpg)
Слід окремо додати: за наявними даними, Морську охорону ДПСУ під час параду на День Незалежності в Одесі представлятиме сторожовий корабель BG 57 "Миколаїв".
Водночас, очікується, що до Одеси для участі в торжествах прибуде один із корветів типу Ada, що належить до ВМС Туреччини.
![](https://defence-ua.com/media/contentimages/61961210dcc3e0e9.jpg)
Читайте також: Bayraktar TB2, "Нептун" та інші системи майбутнього на репетиції параду на честь 30-річчя Незалежності