xcounter
#

Bayraktar TB2, "Нептун" та інші системи майбутнього на репетиції параду на честь 30-річчя Незалежності

4986
Bayraktar TB2, "Нептун" та інші системи майбутнього на репетиції параду на честь 30-річчя Незалежності

Збройні Сили України демонструють не просто перспективні зразки озброєння, але й також – ті системи озброєнь, від яких прямо залежатиме обороноздатність нашої країни в наступні 30 років

Учора в Києві пройшла перша репетиція параду на честь 30-річчя Незалежності нашої держави.

Ця подія супроводжувалась неабияким ажіотажем: з однієї сторони, місто "застрягло" в корках на декілька годин, з іншої сторони – наші співвітчизники отримали "позаплановий" привід для захоплення міццю Збройних Сил України. Окремий ажіотаж у користувачів соцмереж спричинили фотографії, де в складі парадної "коробки" їдуть одразу три танки "Оплот", бо досі участь навіть одного танка була під питанням.

Читайте також: IDEF-2021: чому Україна та Туреччина приречені на збройову дружбу. Ч.1
Три танки "Оплот" під час репетиції параду на День Незалежності, 18 серпня цього року

Редакція Defense Express була присутня на місці проведення репетиції параду, і ми побачили це дійство під власним кутом. Ми покажемо ті зразки техніки та системи озброєння, які визначатимуть "обличчя" наших Збройних Сил і будуть основою асиметричного стримування агресора.

Зокрема, учора для репетиції параду був використаний один із безпілотників комплексу Bayraktar TB2. Цей комплекс був прийнятий на озброєння у 2018 році, і це була перша за три роки його публічна демонстрація.

Публічна демонстрація БПЛА Bayraktar TB2 Збройних Сил України, 18 серпня 2021 року

Цьогоріч ЗСУ мають отримати "дослідну" батарею оперативно-тактичного ракетного комплексу "Сапсан". Учора під час репетиції параду пройшла машина із пусковими установками цього комплексу.

Машина з пусковими установками комплексу "Сапсан" під час репетиції параду на День Незалежності, вигляд зпереду,18 серпня 2021 року
Машина з пусковими установками комплексу "Сапсан" під час репетиції параду на День Незалежності, вигляд ззаду,18 серпня 2021 року

Раніше було анонсована участь "декількох машин" із складу протикорабельного комплексу "Нептун". Учора ж, як виявилось, по Хрещатику проїхали не тільки машини із пусковими установками ракет Р-360, але й також – транспортно-заряджальні машини, рухомий командний пункт та мобільна РЛС "Мінерал". Тобто – мова як мінімум про повноцінний ударний "контур", який має усі необхідні елементи для ураження кораблів ворога.

В одному строю - пускова установка, транспортно-заряджальна машина і командний пункт комплексу "Нептун"
Це - перша публічна демонстрація "наживо" елементів протикорабельного комплексу "Нептун"
РЛС "Мінерал-У", яка забезпечує цілеуказання для комплексу "Нептун"

Окремо варто відмітити прохід колони автомобілів HMMW, оснащений безпілотними літальними апаратами вітчизняного виробництва - "Фурія", "Лелека", "ПД-1" та "Сокіл-300".

Також – прохід машин із установленими системами пеленгації TCI-903-2, які передали наші західні союзники.

І прохід машин, які на причепах транспортують перспективні роботизовані системи вітчизняного виробництва- РСВК-М "Мисливець" від КБ Robotics, озброєного дрона Ironclad і транспортного дрона Camel від компанії ROBONEERS.

Також із цікавого – варто відзначити прохід колони БТР-4 у "санітарній" версії та ротної колони БМП-1ТС - модернізованої версії БМП-1 від ДП "Житомирський БТЗ" зі встановленним новітнім українським бойовим модулем "Спис-Синтез" розробки та виробництва Науково-виробничої компанії "Техімпекс".

Читайте також: IDEF-2021: чому Україна та Туреччина приречені на збройову дружбу. Ч.2