xcounter
#

"Гетьман Сагайдачний" не в строю: в Одесі пройшла репетиція параду ВМС

2987
"Гетьман Сагайдачний" не в строю: в Одесі пройшла репетиція параду ВМС

Сьогодні прохід відбувався без участі кораблів від країн-партнерів по НАТО

Сьогодні в Одесі відбулась репетиція параду, який мають провести Військово-Морські Сили на честь 30-річчя Незалежності України. До свого повідомлення про цю подію прес-служба ВМС додала декілька фотографій, і там "кидаються в очі" одразу декілька моментів.

Перший – у парадному строю відсутній флагман національних ВМС – фрегат "Гетьман Сагайдачний". Схоже, цей корабель досі не вийшов із ремонту, який мало виконати одне із наших судноремонтних підприємств. І це зайвий раз актуалізує питання про те, що наша країна має збудувати новий корабель на заміну 30-річному "Сагайдачному".

Читайте також: Могли б передати Україні: ВМС США досі не визначились, що робитимуть з катерами Mark VI
Фрегат "Гетьман Сагайдачний", фото ілюстративне

Другий нюанс – окрім військових кораблів та катерів, у парадному строю пройде також і цивільне судно.

Мова про рятувальний буксир "Сапфір", який належить до складу цивільної Морської пошуково-рятувальної служби, котра входить в структуру Адміністрації морських портів України.

Третє судно справа на цьому фото - цивільний рятувальний буксир "Сапфір"

Цікаво, що в парадному строю пройшли також два катери проекту В-376, який мають формальну класифікацію "артилерійських", хоча озброєні лише спареною кулеметною установкою калібру 12,7 мм.

Один із таких катерів "засвітився" в якості десантного під час масштабних навчань морської піхоти ВМСУ, котрі відбулись наприкінці червня цього року.

Два "артилерійські" катери типу "В-376" ВМС України під час проходження парадним строєм

За іншими пунктами – без особливих сюрпризів. Сьогодні під час репетиції в парадному строю також пройшли два патрульні катери типу Island ВМС України – "Старобільськ" та "Слов’янськ", і також флагман Морської охорони ДПСУ - корабель "Григорій Куроп'ятников"

Два патрульні катери типу Island ВМС України та корабель Морської охорони "Григорій Куроп'ятников"

Учасниками репетиції параду сьогодні були також середній десантний корабель "Юрій Олефіренко", розвідувальний корабель "Переяслав" та патрульний катер "Прилуки", що нещодавно вийшов із ремонту на Миколаївському судноремонтному заводі. Також - одиниці допоміжного флоту: навчальний катер ВМС України "Нова Каховка", допоміжний корабель "Олександр Охріменко" та судно розмагнічування "Балта".

На даний момент, "Юрій Олефіренко" - найбільший надводний корабель в строю ВМС України
Читайте також: На День Незалежності до Одеси може прибути один із корветів Ada турецьких ВМС