xcounter
#

НАТО перекидає в Румунію три літаки AWACS, і це допоможе ЗСУ ще краще збивати "Калібри" та Х-101 рашистів

2951
E-3 Sentry AWACS, ілюстративне фото з відкритих джерел
E-3 Sentry AWACS, ілюстративне фото з відкритих джерел

Один такий "літаючий радіолокатор" може перекривати до 800 км повітряного простору, і це допомагає нашій ППО ганяти рашистів у повітря

Об’єднане повітряне командування НАТО заявило, що у найближчі дні планує перекинути до Румунії одразу три літаки радіолокаційного дозору (AWACS) типу E-3 Centry. Мета перекидання таких "літаючих радіолокаторів" вказана чітко – "стежити за військовою активністю РФ, що веде загарбницьку війну проти України", ну і «підтримати посилену присутність Альянсу» в регіоні.

Румунський портал Defense Romania стверджує, що три E-3 Centry зі складу об’єднаних сил НАТО мають прибути уже 17 січня 2022 року та розміщуватимуться на авіабазі 90 Air Transport поблизу Бухареста.

Читайте також: Як влаштована ППО НАТО і чому усі літаки-AWACS сил НАТО "приписані" до країни в якої навіть немає авіабази
E-3 Sentry AWACS, ілюстративне фото з відкритих джерел

Румунські високопосадовці тішаться з того факту, що один E-3 Centry може перекривати повітряний простір в радіусі мінімум 400 км, і це неабияк посилить повітряний захист самої Румунії.

Але тут насправді головний ефект схоже полягає в тому, що Об’єднане повітряне командування НАТО "намацало" більш зручний район патрулювання, де буде більш зручніше виявляти рашистські стратегічні бомбардувальники і крилаті ракети, які залітають на територію України зі сторони Чорного моря, зокрема – вбік кордону з Молдовою. Ну і відповідно – передавати ці дані ЗСУ, аби наша ППО далі позбивала ці всі рашистські КР.

Приблизний мінімальний огляд E-3 Sentry з району патрулювання у повітряному просторі Польщі, зображення ілюстративне

Врешті, тут варто пригадати репортаж зразка жовтня 2022 року від канадської CBC про те, як AWACS E-3 Sentry зі складу сил НАТО регулярно патрулюють біля стику кордонів Польщі, Білорусі та України, виконуючи при цьому вильоти із Німеччини. Під час таких місій таким літакам вдається фактично перекривати повітряний простір радіусом до 800 км.

При цьому передача даних про повітряні цілі ворога, що можуть напряму загрожувати Україні, як то наприклад крилаті ракети, відбувається для ЗСУ в режимі он-лайн. А іноді операторам AWACS навіть щастить бачити, як наші винищувачі "ганяють" орків на своїх літаках, і навіть на моніторах РЛС це виглядає дуже захопливо.

E-3 Sentry AWACS, ілюстративне фото з відкритих джерел
Читайте також: Військові ЗСУ вже прибули в США, щоб вчитися збивати російські Х-22 та "Іскандери"