Пропонуємо ознайомитися з оглядом подій та матеріалів тижня, короткий опис яких ми зібрали для вас у цій статті.
Т-90М "Прорив"
"Уралвагонзавод" начебто лише за 4 тижні зумів відновити танк типу Т-90М "Прорыв", котрий зазнав критичних пошкоджень після влучання аж 26 дронів-камікадзе Сил оборони України. При цьому екіпаж машини, попри всю критичність пошкоджень, начебто зумів вижити.
Читайте також: Культова 105-мм гармата поки залишиться на "ганшипах" Ghostrider - хоча й буде менш актуальною
Таке заявляють рашистські пропагандистські ресурси з посиланням на слова представників самого "Уралвагонзаводу", котрий вважається "флагманом" російської бронетанкової промисловості й заодно найбільшим за чисельністю персоналу підприємством російського ВПК. Розповідаємо, цим ця заява показова.
Арсенали ГРАУ
Після дійсно "землетрусної бавовни" на складі боєприпасів у місті Торопєц цілком можливо задатися доволі простим питанням - а чи є ще такі величезні склади з боєприпасами у зоні ураження українських далекобійних засобів.
Тим більше, що йдеться не про звичайний чи навіть просто великий склад з боєприпасами, мова йде про те, що Силам оборони України вдалось знищити один з головних арсеналів ГРАУ МО РФ (Головного ракетно-артилерійського управління Міністерства оборони Російської Федерації) "107-й", на якому зберігались десятки тонн боєприпасів включно з балістичними ракетами. Розповідаємо, скільки ще головних арсеналів ГРАУ МО РФ, таких як у Торопці, у досяжності України.
Модернізований "Бастион"
Росіяни провели (як стверджується) успішні випробування модернізованого варіанту берегового ракетного комплексу 3К55М "Бастион", по якому заявлено збільшення показника дальності стрільби до 450 кілометрів по наземних цілях.
Про сам цей факт стало публічно відомо тому, що російська компанія "НПЦ "Экопромсертификация" чомусь вирішила опублікувати результати "екологічних слухань про вплив на довкілля" за результатами випробувань згаданого вище 3К55М "Бастион".
Bayraktar TB2
Флот турецьких розвідувально-ударних безпілотників Bayraktar TB2 станом на вересень цього року вже подолав позначку у понад 900 тисяч годин нальоту і впевнено рухається до показової цифри у 1 млн годин - а раніше цього місяця у Туреччині офіційно "попрощалися" з першим безпілотником, який вже відпрацював ресурс планера - церемонія виведення з експлуатації пройшла у Національному технологічному центрі Оздеміра Байрактара у Стамбулі.
Йдеться про безпілотник з бортовим номером S5, який налітав понад 10 тисяч годин. У 2014 році ця машина була однією з перших, яка пройшла випробування і потрапила на озброєння сухопутних військ, як розповідають на офіційному сайті компанії Baykar.
Ту-95 з шинами
Ще у вересні 2023 року у РФ почали захищати свої стратегічні бомбардувальники Ту-95 за допомогою шин, а згодом така тенденція була помічена і на літаках тактичної авіації - фронтових бомбардувальниках Су-34, але вочевидь така практика поширення не знайшла. Натомість у російський стратегічній авіації - практикується досі.
Наприклад, якщо відкрити нові супутникові знімки на сервісі Google Earth, наприклад авіабази "Энгельс", то на знімках за серпень 2024 року видно, як покришками "захищені" Ту-95МС та Ту-160. Розповідаємо, як у Пентагоні через рік пояснили навіщо росіяни шинами "захищають" свої Ту-95 та Ту-160, як і їх малюнки.
Читайте також: РФ втратила ще один оборонний ринок: Нігерія стане першою, хто закупить ударні вертольоти в Індії