Відзначається, що в рамках нового оборонного замовлення Департаментом військово-технічної політики, розвитку озброєння та військової техніки Міністерства оборони вже розміщено низку замовлень.
Придбати визначені зразки ОВТ планується через "Агенцію НАТО з підтримки та постачання" у західних постачальників цієї продукції.
Читайте також: Українські ракети летять на експорт, болгарський літак – в Україну, а вітчизняний 12,7 мм кулемет готується до випробувань: події тижня від Defense Express
Згідно з оприлюдненим переліком, для ЗСУ закуплять:
37 комплексів протидії безпілотним літальним апаратам ЕDМ4S-UА (виробництва литовської компанії NT Service);
12 комплектів системи вимірювання дульної швидкості SL-520РЕF;
90 снайперських гвинтівок Barrett (ймовірно MRAD) калібру 8,58×70 мм (7,62×51);
73 комплекти тренувальних парашутних систем АD-95 серії 3 та відповідна кількість запасних парашутних систем АZ-95 серії 3 (парашутні системи Dedal 3-ї серії виготовляє польська компанія Air-Pol);
4 комплекти системи порятунку парашутиста Towed Jumper Release System (ймовірно американської компанії Airborne Systems);
2 підводних буксирувальники;
1 комплект радарної системи MFTR-2100/39 (данської компанії Weibel Scientific);
2 (1+1) машину розмінування з навісним обладнанням (BOZENA-4 та BOZENA-5 – словацької компанії WAY INDUSTRIES, a.s.).
Також повідомляється про укладення контракту з неназваним турецьким виробником щодо постачання патронів для снайперської гвинтівки калібру 12,7×99 мм з бронебійно-запалювальною кулею і 12,7×108 мм холостих набоїв.
Варто додати, що частина таких систем вже постачалася Збройним силам Україні. Зокрема, мова йде РЛС MFTR-2100 яка вже кілька років використовується під час випробувань нової ракетної техніки ЗСУ. Або американські гвинтівки Barrett.
Також неодноразово були закуплені різні парашутні системи компанії Airborne Systems North America, а наприкінці минулого року було замовлено понад 60 польських систем Dedal 3-ї серії (АD-95 та АZ-95), що постачалися на потреби Командування Повітряних Сил ЗСУ.
Плани з придбання деяких нових систем раніше були анонсовані військовими. Мова йде, наприклад, про апарати підводного руху для ССО ЗСУ або про антидронові рушниці, котрі очікували ще минулого року.
Таким чином, дійсно новинкою у списку є лише словацька дистанційна система ліквідації мін BOZENA. Це досить відомий комплекс, який має велику історію практичного використання й закуповувався багатьма країнами (наприклад такі комплекси стоять на озброєнні армії Туреччини та Азербайджану й активно застосувались під час розмінування територій у Сирії та Нагірному Карабасі).
Більш легка BOZENA-4 була розроблена ще на початку цього сторіччя, а приблизно через 10 років з'явилася й нова більш сучасна BOZENA-5.
Читайте також: Індія замовила в ДАХК "Артем" запасні частини до ракет Р-27 на суму понад $8 млн