Нагадаємо, 19 вересня ц.р. був укладений контракт між Міноборони (ВЧ А0215) та Державною компанією "Укрспецекспорт" (входить до складу ДК "Укроборонпром") щодо постачання 33 тренувальних парашутних систем AD-95 серії 3 та 33 запасних парашутних систем AZ-95.
Шість десятків польських десантних парашутних систем Dedal 3-ї серії, згідно з інформацією, оприлюдненою на майданчику ProZorro обійдуться бюджету у 6 658 155,57 гривні.
Читайте також: ДП "Антонов" модернізує один з Ан-26 ЗСУ під використання американських парашутних систем
![тендер](/media/contentimages/9c75f6aea91c25e1.jpg)
Своєю чергою, в Командуванні Повітряних Сил, коментуючи цю закупівлю, повідомили, що ця партія не закриє потребу в такому обладнанні, необхідному для підготовки льотного складу і початкової підготовки підрозділів рятувальників.
"Це не перше замовлення парашутів у польського виробника. Чому саме вони? На сьогодні парашути Д-6 та Д-1-5у випускають тільки в Росії, український виробник "Скаут" залишився у Феодосії, тому ми шукали альтернативні рішення", - відзначив начальник пошуково-рятувальної та парашутно-десантної служби командування підготовки Командування Повітряних Сил ЗСУ полковник Руслан Король.
![Dedal](/media/contentimages/5135f6aeac86c558.jpg)
За його словами, раніше вже було придбано близько 50 подібних парашутів, які польський виробник доопрацював за вимогами українського замовника.
"Проте нині із цих доопрацьованих парашутних систем "живими" залишились не всі – більшість перебуває у ХНУПСі, їх використовують курсанти, решта – у військових частинах, їх використовує льотний склад для виконання стрибків", - повідомив Руслан Король.
![Dedal](/media/contentimages/98a5f6aead6659cf.jpg)
Також в Командуванні додали, що згідно з умовами нового контракту, польський виробник погодився доопрацювати парашутні системи із попередньої закупівлі.
"Відгуки на польські парашутні системи – позитивні. Пам’ятаю, як поважний парашутист Одеського інституту Сухопутних військ, який усе життя стрибав із різними парашутами, зокрема десантними, після приземлення сказав, що саме цей парашут – найкращий як для рятувальника, так і для десантника", - розповів .начальник пошуково-рятувальної та парашутно-десантної служби командування підготовки ПС ЗСУ.
![Т-11](/media/contentimages/e0a5f6aeaa6d5927.jpg)
Командування виду виразило надію, що найближчим часом потребу в парашутах зможуть закрити вітчизняні виробники, інакше доведеться знову докупати парашути закордоном, щоб повністю закрити потреби військових.
Нагадаємо, окрім польських парашутів Dedal (прийняті на озброєння у 2017 році) ЗСУ активно закуповує американські системи виробництва Airborne Systems North America. На сьогодні відомо про закупівлю близько 300 таких парашутів, а для їх використання навіть замовили на ДП "Антонов" адаптацію десантно-транспортного обладнання одного з транспортних літаків Ан-26 ПС ЗСУ.
Читайте також: У ДШВ ЗСУ тестують парашутні системи Airborne Systems (фото)