xcounter
#

До кінця цього року українські спецпризначенці отримають нові апарати підводного руху

1229
Бойові плавці на апартах підводного руху Rotinor Seabob BlackShadow 730
Бойові плавці на апартах підводного руху Rotinor Seabob BlackShadow 730

У 2021 році ССО ЗС України також мають отримати нові кораблі та катери

Про майбутні постачання нової техніки, в інтерв'ю виданню "Факти", повідомив Командувач Сил спеціальних операцій ЗС України Ігор Луньов.

"До кінця нинішнього року мають надійти апарати підводного руху, а у 2021 році очікуємо серйозне поповнення корабельного і катерного складу", - розповів Командувач ССО.

Читайте також: Ігор Луньов про стан та перспективи ССО
Rotinor
Бойові плавці ССО Іспанії та їх апарати підводного руху / Фото: Hisutton.com

При цьому він відзначив, що наразі з матеріально-технічним забезпеченням морської компоненти українських сил спецпризначення є певні проблеми, "адже морська компонента передбачає дороге обладнання".

Seabob BlackShadow 730
Морські спецпризначенці багатьох країн використовують німецький апарат Rotinor Seabob BlackShadow 730. Досить цікаво, що таки апарати стоять й на озброєнні ВС РФ / Фото: Hisutton.com

Виробників нової техніки, яку мають незабаром отримати сили ССО, названо не було. Однак, у березні цього року Ігор Луньов повідомляв, що "водолазне спорядження, а також засоби підводного руху передбачені державним оборонним замовленням".

Також, тоді він зазначив, що "до кінця року перший транш плавзасобів від партнерів буде в нас" й "те, що отримаємо, буде набагато кращим (за старі радянські зразки)". При цьому швидкісні катери та інші засоби доставки мають надійти від країн-партнерів.

Нагадаємо, наразі на озброєнні ЗСУ стоїть радянський підводно-надводний буксирувальник водолаза-розвідника "Протон", що був розроблений ще у 1979 році.

Під час Міжнародної виставки "Зброя та Безпека-2018" ПАТ "НВО "Київський завод автоматики", що входить до складу ДК "Укроборонпром", представило оновлену версію буксирувальника, в якому штатний двигун було замінено на перспективний електродвигун ДПК-УМ.

Модернізований підводно-надводний буксирувальник водолаза-розвідника "Протон" на виставці "Зброя та Безпека-2018"

Модернізований "Протон" здатен працювати на глибинах до 60 метрів та має швидкість руху під водою не менше 2.4 вузлів. При цьому дальність його плавання складає не менш як 11 миль.

Читайте також: Сили спеціальних операцій: провідна сила війн майбутнього