Деякі подробиці цієї закупівлі повідомив Головнокомандувач Збройних сил України генерал-полковник Руслан Хомчак в інтерв'ю виданню "Обозреватель".
Дещо раніше він анонсував закупівлю радіоелектронних рушниць для боротьби з невеликими БПЛА, проте не розкриваючи деталей.
Читайте також: Гвинтівки системи "антидрон" в Україні та світі
"У Литви", - повідомив Руслан Хомчак, відповідаючи на питання про країну-постачальник зброї та додав, що "договір укладено, оплата пройшла, і думаю, що через кілька місяців ми все отримаємо".
Також він зауважив, що ці рушниці мали бути поставлені у 2020 році.
"Я справді неодноразово говорив, що в кінці року ми повинні отримати електронні рушниці для боротьби з безпілотними комплексами. Рік уже закінчується й рушниці вже не приїдуть", - відзначив Головнокомандувач ЗСУ.
За його словами така затримка відбулася через те, що закордонні зразки зброї вперше замовлялися безпосередньо Міністерством оборони України, без участі спецекспортерів.
"Оскільки така закупівля відбулася вперше, то довелося подолати безліч бюрократичних питань – це оформлення відповідних дозволів, документів, усього іншого. Я впевнений, що наступного року все буде набагато швидше", - наголосив Руслан Хомчак.
Генерал-полковник також підкреслив, що литовську компанію обрали після того, як її виріб підтвердив потрібні українським військовим ТТХ. Крім того, закордонна рушниця була апробована безпосередньо в зоні бойових дій.
"Коли ми вийшли з потрібними нам характеристиками, то виграли ті, хто це нам забезпечив. Усе прозоро. Але перед цим ми додатково випробували рушниці в зоні бойових дій", - підкреслив Головнокомандувач.
За інформацією видання "Український мілітарний портал", мова йде про радіоелектронні комплекси протидії Дронам EDM4S-UA виробництва литовської компанії NT-Servise.
Варто додати, що українські зброярі також намагаються розробляти антидронові комплекси.
Так, під час останніх міжнародних виставок "Зброя та Безпека" були представлені антидронові рушниці компаній "ІнтерПроІнвест" (RIFF-P) та ПрАТ "ХК "Укрспецтехніка" (Anti-UAV gan). Крім того, свої розробки демонстрували приватні компанії CONUS RESEARCH & MFG (JAMMERGUN 3) й "Квертус" (KVS ANTIDRON-M).
Читайте також: ЗСУ отримають комплекс "Нептун" в 2021 році: деталі контракту