Українські далекобійні дрони "Лютий" атакували авіабазу "Моздок", яка знаходиться у Північній Осетії. Атака відбулась сьогодні 8 червня вдень.
І хоча дальність до аеродрому не рекордна - близько 720 км від поточної лінії фронту, це перша атака цього аеродрому, який ворог використовує для базування дальніх бомбардувальників Ту-22М3 та, часом, носіїв Х-47 "Кинжал" МиГ-31К.
Читайте також: Що означає для Німеччини можлива передача вже четвертого Patriot і на скільки це реально
Наразі неможливо сказати наскільки успішною була атака, але можливо відмітити традиційну відсутність засобів ППО у тилових районах, бо все що чути на відео - поодинока стрільба із легкого стрілецького озброєння.
Що більш цікаво - офіційна заява від очільника регіону Північної Осетії-Аланії Меняйло про те, що силами ППО нібито було збито три дрони. Але у місцевих каналах вже з'явились фото із зібраними уламками, включно із двигунами у кількості шести одиниць.
Зазначимо, що для дрона-камікадзе в цілому логічно якраз падати та вибухати й під час цього процесу двигун зазвичай відлітає. І на фото якраз видно пошкоджені вибухом двигуни. Більше того, з боку Defense Express можемо навести фото дійсно збитого дрона "Лютий", який після удару о землю має значно менший ступінь фрагментації.
Більше того, згодом той самий Меняйло, попри те, що спочатку написав традиційне "потерь нет", написав, що "зафіксовані незначні руйнування та займання". І чомусь знадобилось створювати оперативний штаб та навіть скасувати всі масові заходи.
У будь-якому випадку неможливо сказати, чи були уражені літаки. Наразі у вільному доступі немає якісних супутникових знімків авіабази "Моздок". Але маємо зазначити, що станом на квітень супутник показав, що було помічено шість бомбардувальників Ту-22М3, чотири літаки типу Су-24, та орієнтовно 20 гелікоптерів різних типів. І саме туди не долетів підбитий з С-200 Ту-22М3. Окрім того, у січні на цьому аеродромі постійно базувались МиГ-31К.
І на фоні цього можливо лише згадати публікацію Defense Express, яка вийшла майже рівно рік тому та мала назву "Коли дійсно потрібен генератор бавовни з дальністю 1000 км". Бо тоді таких далекобійних дронів Україна не мала, а тепер удари ними стали методичними.
Читайте також: Так в світі треба транспортники, що є покупці на списані "британські" C-130J