xcounter
#

РФ уже вп’яте за січень підіймає МиГ-31К з аеродрому "Моздок", скільки там літаків

7429
МиГ-31К з ракетою "Кинжал", ілюстративне фото довоєнних часів
МиГ-31К з ракетою "Кинжал", ілюстративне фото довоєнних часів

Супутникові знімки у відкритому доступі показують деякі специфічні речі

Вранці 16 січня 2024 року була оголошена чергова повітряна тривога по всій території України через зліт з аеродрому "Моздок" літака МиГ-31К, котрий може бути носієм аеробалістичної ракети Х-47М2 "Кинжал". Тривоги по всій Україні через зліт таких літаків доводиться оголошувати завжди, бо не завжди є повні дані про мету підйому в повітря МиГ-31К – чи це тренувальна місія, чи просто переліт на інше летовище, чи таки підготовка до нового ракетного удару по нашій країні.

Якщо подивимось на офіційному телеграм-каналі Повітряних Сил, то побачимо, що це буде вже п’ята за січень тривога по всій Україні через зліт МиГ-31К саме з аеродрому "Моздок" - двічі 1 січня 2024 року, один раз 7 січня та один раз 11 січня 2024 року.

Читайте також: У NAUDI закликають звернути увагу на проблему підготовки операторів дронів
Аеродром "Моздок" станом на 11 січня 2024 року, літерою "А" позначена стоянка МиГ-31К, джерело - MT_Anderson

На цьому фоні логічно може виникнути питання – а скільки ж МиГ-31К може стояти на аеродромі "Моздок", один чи кілька, і чи можуть якісь інші параметри, які демонструвати ступінь загрози від цього об’єкту для України.

Хоч якось пролити світло на це питання можуть допомогти супутникові знімки за 11 січня 2024 року, які опублікував OSINT-аналітик MT_Anderson на своєму Twitter, і там ми можемо побачити наступне.

Станом на 11 січня 2024 року на аеродромі «Моздок» стояло два літаки МиГ-31 (і схоже, що таки носії "Кинжалів", а не перехоплювачі). Також була зафіксована наявність мінімум трьох бомбардувальників Ту-22М3, і що росіяни намалювали мінімум одну фальш-ціль у вигляді Ту-22М3.

Стоянка МиГ-31К на аеродромі "Моздок" станом на 11 січня 2024 року, джерело - MT_Anderson

Водночас цікаво, що на аеродромі "Моздок" на той момент також стояли п’ять транспортних літаків Ил-76 та мінімум один Ан-26. З однаковою ймовірністю, це міг бути і просто їх тимчасовий пункт базування, і могло бути й те, що ці транспортники доставляли на "Моздок" певний запас ракет до МиГ-31К та Ту-22М3 – тобто Х-47М2 "Кинжал" та Х-22/32 відповідно.

Все наведене вище може в першу чергу ілюструвати, чому через підйом у повітря російських ракетоносіїв доводиться оголошувати масштабні тривоги по всій Україні.

Аеродром "Моздок" станом на 11 січня 2024 року, джерело - MT_Anderson
Читайте також: Польща має проблемні SW-4 Puszczyk і ще Ми-2 для навчання пілотів, і тому шукає нові вертольоти