xcounter
#

У NAUDI закликають звернути увагу на проблему підготовки операторів дронів

4306
Розвідувальний безпілотник "ШАРК", фото "Укрспецсистемс"
Розвідувальний безпілотник "ШАРК", фото "Укрспецсистемс"

І яких потрібно вжити заходів, щоб розв’язати питання з розширення навчання операторів дронів для Сил оборони України

Національна асоціація підприємств оборонної промисловості України (NAUDI) на своєму акаунті у Facebook оприлюднила допис, в якому акцентує увагу на таку проблему — що сьогодні Міноборони не фінансує навчання операторів дронів у приватних школах для потреб ЗСУ через відсутність нормативної бази з цього напрямку.

"Міноборони не здійснює замовлення, не контрактує, не оплачує послуги з навчання операторів БПЛА, тому що відсутня як така нормативна база з цього питання у нашій країні, наскільки мені відомо. Це питання знаходиться на початковій стадії", — відзначаю у грудні минулого року виконавчий директор NAUDI Максим Полив’яний.

Читайте також: Що в Україні з виробництвом боєприпасів для дронів, бо це так само важливо, як і самі БПЛА

Тому з цього приводу NAUDI разом з виробниками БПЛА і навчальними центрами підготовки операторів БПЛА звернулися з відкритим листом до прем’єр міністра Дениса Шмигаля та Міністра оборони Рустема Умєрова. Повний текст звернення представлений нижче:

У ньому стверджується, що з урахуванням планів вийти на як мінімум мільйон дронів у 2024 році (йдеться передусім про плани на 1 млн FPV), в країні зросте потреба й у кваліфікованих операторів, і у цьому напрямку може скластися критична ситуація, коли операторів не вистачатиме для тієї кількості дронів, що постачатимуться у війська.

Разом з тим, державні ресурси для вирішення цієї проблеми обмежені, водночас оборонним відомством України станом на сьогодні не залучені можливості приватних навчальних центрів і виробники БПЛА здійснюють його власним коштом через відсутність нормативно-правової бази.

БПЛА "Лелека-100"
БПЛА "Лелека-100" від компанії DeViRo

"Переконані, що Держава має розпочати процес залучення приватного сектору до підготовки операторів БпЛА так само як це було зроблено для збільшення виробництва вітчизняних дронів", — йдеться у зверненні. І щоб вирішити це питання, пропонується два варіанти.

Або внести зміни до чинної Постанови КабМіну від 24 березня 2023 р. № 256, передбачивши можливість не тільки закупівлю дронів державою, але й укладення договорів на послуги з навчання. Або ж прийняти нову постанову для реалізації експериментального проєкту із запровадження договірної форми надання навчальних послуг із підвищення кваліфікації.

Нагадаємо, раніше У DeViRo розповіли про їхній власний центр підготовки операторів БПЛА і в чому різниця з держструктурами.

Читайте також: Велика Британія виділяє 3,2 млрд доларів на два роки на озброєння України: будуть БПЛА, далекобійні ракети, ППО та снаряди