xcounter
#

Коли дійсно потрібен генератор бавовни з дальністю 1000 км: як розміщені Ту-22М3 у Моздоку

15960
Ту-22М3 з ракетами Х-22
Ту-22М3 з ракетами Х-22

Відстань від можливих пускових районів до Моздока аналогічна дистанції до авіабази "Енгельс"

РФ почала активно використовувати нову авіабазу під Моздоком у Північній Осетії для розміщення ракетоносіїв Ту-22М3, які для ударів по Україні використовують ракети Х-22.

Супутниковий знімок від Planet Labs оприлюднив OSINT-аналітик MT Anderson. Він датований 21 червня, й на ньому зафіксовано перебування одразу семи Ту-22М3, одного транспортного Ил-76 та 13 вертольотів.

Читайте також: Україна може купити одразу дивізіон NSM CDS, який буде бити не тільки кораблі рашистів, але й наземні цілі

Як мінімум два Ту-22М3 тоді розміщувались на відкритому пероні, коли інші ракетоносії сховані у капонірах.

Аналогічну картину дає супутниковий знімок Sentinel, який публічний, має значно гіршу роздільну здатність, але свіжіший - від 25 червня.

Увагу привертає ряд чотирьох великих літаків на пероні, які скоріш за все є Ил-76, а також, дуже схоже, що одразу п'ять Ту-22М3, які стоять на відкритому майданчику, що перетворює їх на доволі легку ціль. І це традиційно пов'язано зі слабою аеродромною інфраструктурою у "ВКС" РФ та банальним браком укриттів.

Але головною перепоною для цього є звісно дальність до авіабази у Моздоку, яка складає від потенційних пускових районів близько 750 км. З іншого боку по аеродрому "Енгельс" під Саратовом вже завдавався результативний удар, який скоріш за все був завданий на аналогічну відстань конвертованим на ерзац-крилату ракету Ту-141 "Стриж".

Читайте також: За що реально звільнили Юрія Гусєва і що має зробити Герман Сметанін з "Укроборонпромом"