xcounter
#

Україна може купити одразу дивізіон NSM CDS, який буде бити не тільки кораблі рашистів, але й наземні цілі

12804
NSM CDS. Фото: Kongsberg
NSM CDS. Фото: Kongsberg

Україна може посилитися новим протикорабельним комплексом – розповідаємо, що відомо про ймовірну угоду з поляками на NSM Coastal Defence System

Військово-Морські Сили ЗСУ можуть отримати на озброєння новий протикорабельний комплекс – як розповідає польське видання Defense24.pl з посиланням на власні джерела, Україна веде перемовини з Польщею щодо закупівлі берегового протикорабельного ракетного комплексу NSM Coastal Defence System (далі – NSM CDS).

Що взагалі відомо і на яку кількість батарей чи дивізіонів NSM CDS може розраховувати Україна

Озброєння Україна буде закуповувати або власним коштом або ж коштом фонду військової допомоги Європейського Союзу. Наразі про ймовірну закупівлю відомо таке – сьогодні йдуть попередні перемовини щодо постачання щонайменше батареї, хоча відзначається, що може йтися навіть про закупівлю одразу повноцінного дивізіону польського NSM CDS.

Читайте також: Польща отримає перші HIMARS з ATACMS вже 15 травня: скільки реально чекала Варшава та скільки це коштувало
Jarosław Ciślak/defence24.pl NSM CDS Польща Україна
Пускова польського комплексу NSM CDS, фото – Jarosław Ciślak/defence24.pl

Причому станом на сьогодні Польща має на озброєнні своєї Морської ракетної частини, яка є окремим родом сил, що входить до складу польського флоту, всього два дивізіони берегових протикорабельних комплексів NSM CDS.

Кожен дивізіон у своєму складі має по дві батареї – по три пускові на чотири ракети у кожній, а також по допоміжній машині управління вогнем. Тобто у випадку закупівлі окремої батареї Україна отримає залп у 12 ракет, дивізіону – у 24 ракети.

Водночас до складу NSM CDS також входять машини управління батареями та дивізіонами, радари виявлення та супроводження цілей від польської PIT-RADWAR, вузли мобільного зв’язку та машини тилового забезпечення.

Про ТТХ та важливу "опцію" ракети NSM

Основне озброєння для польських протикорабельних систем NSM CDS – це ракета Naval Strike Missile виробництва норвезької Kongsberg, всі деталі про цей, без перебільшення, бестселер на ринку протикорабельних ракет Defense Express розповідав в окремому великому матеріалу.

Naval Strike Missile Україна Польща
Naval Strike Missile, фото – U.S. DoD

Водночас поляки одразу ж наголошують на одній з важливих переваг норвезької ПКР NSM, а саме – на здатності знищувати на відстані у сотні кілометрів не тільки надводні, але й наземні цілі.

Так, тут передусім варто згадати, що ракета NSM оснащена системою TERCOM, яка відповідає за відстеження рельєфу місцевості і може коригувати політ завдяки зіставленню знімків поверхні Землі з еталонними зображеннями. Разом з тепловізійною ГСН це дозволяє ракеті мати "опцію" знищувати ще й наземні цілі.

Ба більше, тут варто також згадати й те, що ракета "вміє" літати за завчасно визначеними точками маршруту, що дозволяє сформувати маршрут таким чином, щоб уникати ворожих засобів протиповітряної оборони.

З урахуванням таких можливостей протикорабельної NSM поляки одразу говорять про те, що фактично, закупивши комплекс, Україна отримає "ще один європейський ракетний комплекс великої дальності" на додачу до далекобійних ракет "повітря-поверхня" Storm Shadow.

Щодо тактико-технічних характеристик ракет NSM, то тут варто відзначити наступне – ракета довжиною 3,96 м має масу у 407 кг, з яких 120 кг – проникаюча уламково-фугасна бойова частина.

Ракета оснащена французьким двигуном TRI 40 масою у 44 кг, завдяки якому ракета може розганятися до швидкості у 0,9 Маха та знищувати цілі на відстані до 185 км – таку дальність декларує виробник ракети NSM (хоча у відкритих джерелах можна знайти цифри до 220 км).

Читайте також: Польща хоче новий літак, щоб "не ґавити" російські Х-55, і таке рішення насправді потрібне й Україні