xcounter
#

Китайсько-ізраїльське коріння літака ДРЛВ Північної Кореї остаточно підтвердилось і він вже літає

7857
Китайсько-ізраїльське  коріння літака ДРЛВ Північної Кореї остаточно підтвердилось і він вже літає

Можливості північнокорейського літака ДРЛВ з китайською РЛС кращі ніж має РФ зі своїми А-50 та А-50У

Кількарічні роботи у КНДР над літаком далекого радіолокаційного виявлення знаходяться на завершальних етапах, як мінімум, вперше продемонстровано, що він вже літає. Відповідні фото з машиною, були оприлюднені Пхеньяном, разом із повідомленнями про розробку нових дронів, як копій ізраїльських баражуючих боєприпасів, так і феноменальної точної копії RQ-4 Global Hawk.

І припущення, що цей літак має більш китайське та ізраїльське коріння, а не сліди допомоги РФ знайшли підтвердження. Нагадаємо, що ще на початку березня з'явились супутникові знімки на яких цей літак вже був зі встановленою радіолокаційною станцією.

Читайте також: Китай за 20 років продав свою зброю аж у 40 країн, витісняючи РФ та США, але чи будуть американці з цим щось робити

І те, як пофарбували обтічник радара вказувало на те, що він нерухомий і повторює рішення у китайському Shaanxi KJ-2000, що розроблявся у 90-х спеціально для Китаю РФ та Ізраїлем під назвою А-50АИ (або А-50И). Від перших був літак - Ил-76, від других - РЛС EL/M-205 Phalcon з активною фазованою антеною решіткою, та встановленням трьох антен для одночасного огляду на всі 360 градусів. Водночас у російському А-50 та його модифікаціях використано комплекс "Шмель" з рухомою РЛС.

На фото вище увагу треба приділити кріпленню РЛС. Як видно конструкція нерухома. Тобто припущення щодо конструкції РЛС було вірним. Для порівняння, на фото нижче російський А-50У з рухомою РЛС, що обертається зі швидкістю шість обертів за хвилину.

А тепер фото Shaanxi KJ-2000 з вже нерухомою РЛС. Варто зазначити, що офіційно Ізраїль не передав до Китаю РЛС EL/M-205 Phalcon через тиск США та у 2002 році припинив роботи. Але це не завадило Пекіну у наступному2003 році підняти перший літак у небо з власною аналогічною РЛС від національної CETC.

Окрім того, було опубліковано фото й з середини літака. У ньому всі оператори розміщені обличчям у напрямку польоту, а не як у російському А-50, де більша частина сидить вздовж борту. Така схема також використана у китайському літаку.

Таким чином КНДР зараз має літак ДРЛВ, який потенційно кращий ніж те, що має у своєму розпорядженні РФ. Зокрема в А-50 та А-50У значно простіші рухомі РЛС, від швидкості обертання яких й залежить швидкість оновлення даних. Більше того, китайська РЛС створена за технологією АФАР, яка дозволяє якісніше та на більших відстанях бачити малорозмірні цілі, а також демонструє кращу стійкість до завад.

При цьому у РФ роботи над новим літаком А-100 "Премьер" з вже с АФАР, але рухомою РЛС тривають вже понад 10 років, з постійними зсувами передачі першого літака. Востаннє, вп'яте, їх у міноборони РФ пересували з 2016 року на 2024 рік, але з того часу про нього нічого не чути.

Читайте також: Для Meteor на 200 км треба велика кількість рідкісних матеріалів, і саме тому ця ракета "на вагу золота"