xcounter
#

Китай активно випробовує свої десантні баржі і чому продаж електромобілів вплинув на шанси захопити Тайвань

11506
Китай активно випробовує свої десантні баржі і чому продаж електромобілів вплинув на шанси захопити Тайвань

Знімки з космосу унікальних десантних барж Китаю дають зрозуміти, що вони вже готуються до фінальних випробувань

Ще два тижні тому з'явились перші зображення у дії унікальних китайських десантних барж з висувними мостами, які дозволяють створити на непідготовленому узбережжі пірс.

Безальтернативно вважається, що вони були розроблені та побудовані лише з однією метою - висадці на Тайвані, бо фактично повторюють Mulberry Harbours союзників часів Другої світової війни.

Читайте також: Російський "супер аналоговнєтний" "Панцирь-СМ-СВ" вперше засвітився за межами виставки

Нові супутникові знімки показують, що Китай доволі активно веде випробування цих конструкцій. Зокрема аналітик Том Шугарт виклав зображення на якому зафіксовано три таких з'єднаних баржі до яких пришвартовуються цивільні судна типу Ro-Ro. Ці випробування проходять поблизу міста Чжаньцзян на півдні Китаю.

З огляду на дані трекінгу морського трафіку обидва китайських ролкера здійснили послідовні швартування з третьою найбільшою та другою баржою. Водночас вивантаження техніки не зафіксовано, але вочевидь це вже буде останнім завершальним етапом випробування цієї системи.

десантні баржі китай

Також аналітик нагадав, що Китай зосередився на такому рішенні через те, що побудував величезний флот комерційних ролкерів. А все через те, що експорт китайських електромобілів за останні роки почав вибухове зростання.

Більше вироблених авто вимагають більше морського транспорту для перевезення, а саме Ro-Ro. Нагадаємо, що ці судна є по суті плаваючими паркінгами й дозволяють дуже швидко завантажувати та вивантажувати автомобілі, або бронетехніку.

І лише на 2025 рік у Китаї мають збудувати близько 80 ролкерів, з яких половина - для китайських компаній. При цьому будуються зазвичай величезні ролкери з ємністю у 7-9 тисяч легкових автомобілів. При цьому у Китаї вже проводяться навчання з мобілізації цивільних паромів та ролкерів для десантних операцій.

Більше того, у ролі вертольотоносців, які також є вкрай важливою частиною будь-якої десантної операції, у Китаї відпрацьовано рішення з мобілізацією контейнеровозів.

вертолітоносець китай судно цивільне

Читайте також: Як США у квітні 2024 року втратили F-16C за 109 секунд польоту через відрив лопатки в двигуні