xcounter
#

Як швидко і за скільки грошей можна побудувати завод з виробництва легендарних гаубиць M777

30546
Гаубиця M777 в Україні, фото ілюстративне
Гаубиця M777 в Україні, фото ілюстративне

Сили оборони України показали потребу в 155-мм гаубицях M777 на полі бою, західні союзники та партнери тепер працюють над поновленням виробництва цих артилерійських систем

Компанія BAE Systems у п’ятницю, 15 листопада, офіційно повідомила, що у місті Шеффілд, що у Великій Британії, стартувало виробництво нового заводу, який буде займатися "розробкою та виробництвом" артилерійського озброєння - йдеться про 155-мм гаубиці M777, які ефективно продемонстрували себе на полі бою в Україні, йдеться у пресрелізі компанії.

"Вже ведуться роботи з підготовки об'єкта до введення в експлуатацію у 2025 році. У компанії не розголошують точну дату старту будівництва нових виробничих потужностей під M777, але варто згадати, що про такі плани Великої Британії на рівні західних ЗМІ повідомлялося ще на початку цього року, тобто можна припустити, що роботи вже тривали певний час. Таким чином, загалом на ці роботи ймовірно було закладено близько року-півтора.

Читайте також: Чи стане Армія США замовляти німецькі RCH 155 на заміну гаубицям M777
Фото - BAE Systems

Як відзначають у BAE Systems, площа нового заводу становитиме 94 тисячі кв. футів або ж орієнтовно 8743 кв. метрів. На цих нових потужностях працюватиме 50 кваліфікованих працівників, а інвестиції оцінюються у понад 25 млн фунтів стерлінгів (більш як 31 млн доларів).

Передусім у контексті цієї новини варто відзначити, що поновити виробництво 155-мм гаубиць M777 вирішили не тільки у Великій Британії, але й у США - у тому ж січні цього року Армія США видала контракт на ці гаубиці на суму у 50 млн доларів, він фактично передбачає перезапуск виробничих потужностей, першу гаубицю M777 американське військо має отримати у 2025 році.

Також тут треба згадати, що раніше цього року Командування Сил логістики повідомляло, що ЗСУ тепер відновлюють гаубиці M777 самостійно, і йдеться зокрема про зварювання титанових поверхонь пошкоджених артилерійських систем.

А в березні цього року західні ЗМІ розповідали про те, що на ремонт однієї M777 довелось брати частини із 8 пошкоджених, і це хронічна проблема.

Читайте також: Командир M777 розповів про те, які цілі нищить його гаубиця і наголосив на важливості захисту від "Ланцетів"