xcounter
#

На ремонт однієї M777 довелось брати частини із 8 пошкоджених, це хронічна проблема

10041
 Процес ремонту артилерії для ЗСУ, весна 2024 року, фото - The Wall Street Journal
Процес ремонту артилерії для ЗСУ, весна 2024 року, фото - The Wall Street Journal

Як зараз воїнам ЗСУ доводиться ремонтувати артсистеми, і скільки часу може займати відновлення

Щоб на даний момент ремонтувати отриману від країн Заходу артилерію, ремонтникам ЗСУ доводиться йти на створення таких собі "франкенганів", тобто коли для відновлення однієї гаубиці можуть бути взяті комплектуючі з іншої пошкодженої артсистеми. Проблема набуває настільки значних масштабів, що лише на одній із ремонтних баз було зібрано 20 різних пошкоджених артсистем, які перетворились на "донорів запчастин".

Нашим ремонтникам доводиться йти на "канібалізм запчастин", оскільки допомога від США комплектуючими відсутня вже кілька місяців, власне виробництво в України лише частково покриває потреби, а ситуація на полі бою не дає можливості для зволікань. Про це йдеться в публікації Wall Street Journal.

Читайте також: Рашисти ймовірно почали ставити на Shahed-136 блоки навігації DGPS: що це може означати
Процес ремонту артилерії для ЗСУ, весна 2024 року, фото - The Wall Street Journal

Базовий фактор, який привів до проблеми з нестачею запчастин – коли США та інші країни Заходу приступали до передачі артилерії для ЗСУ, вони при цьому не потурбувались про планування обслуговування цих артсистем.

Крім того, інтенсивність використання артилерії на полі бою в України виявилось в рази вищим за будь-які можливі показники – наприклад, якщо зазвичай гарматний ствол потрібно міняти в середньому після 2500 пострілів, то воїнам ЗСУ доводиться "тягнути" до 5 тисяч пострілів або й більше, навіть ціною погіршення точності стрільби. Наразі в українському війську використовуються лише західної артилерії 14 різних зразків, стволи до яких постійно є в дефіциті.

Процес ремонту артилерії для ЗСУ, весна 2024 року, фото - The Wall Street Journal

На наявній в Україні виробничій базі усі необхідні деталі до гармат виготовити можливості нема. Тому, наприклад, вкрай дефіцитними стали такі комплектуючі, як датчики температури ствола або ж опорні редуктори для позиціонування ствола.

Через описані вище проблеми ремонтникам ЗСУ доводиться йти на доволі ризикові спроби адаптувати комплектуючі від одних артсистем для використання під інші. Не завжди такі експерименти завершуються успіхом.

Одна із пошкоджених гаубиць, яка виступила "донором запчастин" для ремонту інших артсистем для ЗСУ, весна 2024 року, фото - The Wall Street Journal

Також для ілюстрації проблеми в публікації WSJ згадується такий приклад. Коли журналісти цього видання відвідували одну із ремонтних баз ЗСУ, наші техніки займались відновленням гаубиці M777, пошкодженої в боях на Сході України.

Щоб відновити цю артсистему, довелось зняти комплектуючі з інших восьми пошкоджених M777. Водночас, близько 20% необхідних для відновлення цієї артсистеми деталей були виготовлені в Україні, і тут мова про шланги, гідравліку та "деякі вимірювальні пристрої". Техніки ЗСУ заявляли, що для відновлення цієї гаубиці знадобиться 2 тижні після отримання.

Різні комплектуючі, які використовуються під час ремонту артилерії для ЗСУ, весна 2024 року, фото - The Wall Street Journal
Читайте також: Коли саме снаряди знайдені Чехією можуть потрапити до ЗСУ: названо три різних строки