Українські військові вже понад рік використовують на полі бою американські 155-мм гаубиці M777, які доволі ефективно нищать ворога зокрема і в руках окремої артилерійської бригади ВМС ЗСУ – у виданні АрміяInform поспілкувалися з розрахунком однієї з гаубиць, яка "невтомно полює на окупантів".
Цікаву деталь відзначає командир гаубиці Олександр – він зауважує, що останні дні 155-мм M777 в основному працює по живій силі ворога і зосереджена саме на знищенні окупантів, хоча також, наприклад, здійснює й контрбатарейну боротьбу для утилізації ворожої артилерії.
Читайте також: Пентагон розповів, як знімали з консервації M777 та M1167 для ЗСУ, і чому техніка йшла довго
![M777](/media/contentimages/87c64b50e564ba82.jpeg)
Водночас крім знищення противника, важливе завдання для артилеристів сьогодні – знайти хороші позиції та замаскуватися, бо окупанти постійно полюють на розрахунки української артилерії.
Окремо командир гаубиці звертає на питання захисту від "Ланцетів", які "часто кружляють" над українськими позиціями.
![M777 гаубиця 155-мм ЗСУ](/media/contentimages/feb64b50e7e198b1.jpeg)
"Певні застережні заходи, як залізна сітка, ми зробили. Координати отримали, до стрільби готові. Екіпаж у мене злагоджений, кожен елемент відпрацьований до автоматизму, все буде швидко", – відзначає Олександр.
Нагадаємо, раніше у Міноборони України відзначали, що за даними розвідки РФ нарощує виробництво своїх баражуючих боєприпасів типу "Ланцет", які насправді створюють проблеми на полі бою.
Читайте також: У Міноборони детально розповіли, як саме ЗСУ будуть використовувати касетні боєприпаси на полі бою