Російське окупаційне військо на полі бою вже використало 850 своїх дронів-камікадзе типу "Ланцет", які окупанти виробляють на своєму "Іжевському механічному заводі (концерн "Калашніков") – таку інформацію у нещодавньому інтерв’ю виданню "Укрінформ" повідомив представник Генштабу Олексій Громов.
За даними Громова, всього окупанти станом на сьогодні виготовили до 900 цих баражуючих боєприпасів, і таким чином зараз у залишку в російського війська – всього 50 одиниць дронів-камікадзе типу "Ланцет".
Читайте також: Стала відома бойова частина російського дрона-камікадзе "Ланцет" - це інженерний заряд КЗ-6
І з одного боку цю новину хотілося б сприйняти позитивно – через незначну кількість цих безпілотників "у запасі". Але з іншого – варто наголосити, що "Ланцет" став на полі бою серйозною загрозою для нашої техніки, і оцінка подальшої небезпеки від цієї зброї має передусім базуватися на такому показнику, як темпи виробництва.
І хоча наразі незрозуміло, скільки ж всього "Ланцетів" спроможна випускати на місяць російська "оборонка", ми можемо зробити обережні припущення з урахуванням викладених нижче фактів.
Передусім нагадаємо, що дрон-камікадзе "Ланцет" вперше був представлений у 2019 році на форумі "Армия", а з 2020 року росіяни активно тестували цю "новинку" у Сирії.
Водночас на полі бою в Україні російські "Ланцети" з’явилися не одразу – випадки застосування цих дронів-камікадзе були зафіксовані влітку минулого року, водночас більш активно окупанти пускали в хід ці БПЛА вже з осені 2022.
Що дозволяє припустити наступне: станом на лютий 2022 рашисти мали у своєму активі незначну кількість "Ланцетів", ймовірно, до 50-100 одиниць (якщо не менше), а вже з літа 2022 року змогли наростити виробництво цієї зброї.
І якщо, наприклад, суто теоретично взяти проміжок у 12 місяців – з липня 2022 по липень 2023 – і припустити, що саме на цей період припала більша кількість з вироблених "Ланцетів" (наприклад, 800 одиниць з 900), то таким чином середня кількість безпілотників, що виробляється на місяць, становить орієнтовно 65-66 одиниць на місяць.
Це, звичайно, доволі умовні розрахунки, але разом з тим, тут варто наголосити на тому, що, з огляду на ефективність такої зброї, як дрони-камікадзе, окупанти весь цей час активно працювали над нарощуванням темпів виробництва – навіть попри обмеження, накладені Заходом на "оборонку" РФ. Зрештою, про нарощення виробництва "Ланцетів" кажуть і безпосередньо у Міністерстві оборони України.
Як приклад тут можна навести ситуацію з тими ж ракетами, коли, попри всі можливі санкції, окупанти з початку повномасштабного вторгнення змогли наростити виробництво далекобійної зброї і станом на сьогодні можуть виготовляти близько 100 ракет на місяць.
Тож загроза "Ланцетів" (як і FPV-дронів) залишається не менш актуальною і потребує відповіді у низці різних площин, зокрема і в оснащенні ЗСУ засобів протидії таким загрозам (зокрема зенітних самохідних установок Gepard), а також нарощування кількості тих же дронів-камікадзе та FPV-дронів у військах для знищення російського озброєння та військової техніки на полі бою.
Читайте також: Росіяни навчились "клепати" дрони "Ланцет" із батарейок до вейпу та мікросхем до дитячих іграшок