xcounter
#

Як Франція провалилася зі своїми САУ у Марокко і хто зрештою отримав контракт на 36 машин

26006
САУ CAESAR, фото ілюстративне, джерело - KNDS
САУ CAESAR, фото ілюстративне, джерело - KNDS

Попри те, що Марокко мала можливість дозамовити САУ CAESAR, контракт зрештою має отримати компанія з Ізраїлю

Марокко ще у 2020 році вирішило закупити для свого війська французькі самохідні артилерійські установки CAESAR - тоді було укладено контракт на постачання 36 машин вартістю 170 млн євро (з опцією збільшити кількість машин аж до 60 одиниць) і ще 30 млн євро було виділено на постачання боєприпасів, восени 2022 році марокканському війську було поставлено першу партію цих артилерійських установок.

Власне вже після поставки першої партії у ЗМІ була інформація про те, що Марокко нібито незадоволено темпами передачі машин, оскільки з моменту укладення контракту пройшло аж два роки і зрештою Франція погодилася виплатити кошти у рамках штрафних санкцій за затримку.

Читайте також: САУ M109 у строю армії США відсвяткує 87-річчя в версії M109A7, яких закуплять ще 689 одиниць
Самохідні артилерійські установки CAESAR
Французькі САУ CAESAR в марокканському війську

А днями видання La Tribune оприлюднила новину, в якій йдеться про те, що зрештою Марокко вирішило не використовувати опціон на додаткові САУ CAESAR від KNDS.

З посиланням на власні джерела видання повідомляє, що зрештою для Королівської армії Марокко планують закупити САУ Atmos від ізраїльської Elbit Systems. Точніше, повідомляється, що Ізраїль нібито вже виграв цей контракт.

Судячи з того, що пише видання, проблема із французькими САУ полягала не тільки в розтягнутих термінах постачання артилерійських систем CAESAR.

Так, відзначається, що після поставки САУ CAESAR до Марокко з машинами розпочалися проблеми і попри те, що військові цієї країни швидко поскаржилися на них французам, у KNDS нібито не одразу відреагували на ці скарги.

А за даними видання, станом на сьогодні у війська залишаються САУ, які за два роки так і не готові до експлуатації.

Зрештою, останній нюанс полягає в тому, що Марокко так і не дочекалася від Франції "комерційного жесту", ймовірно серед усього йдеться про те, що марокканці могли б очікувати якусь знижку, пільгові умови чи інші "бонуси" на закупівлю додаткової кількості САУ CAESAR.

Раніше Defense Express розповідав про те, що якщо на лафет від TRF1 поставити ствол від САУ CAESAR, то це буде гаубиця Trajan для Вірменії від Індії.

Читайте також: Спочатку Бразилія хотіла продати свого виробника ракет Австралії, а тепер говорить про це із Саудівською Аравією