xcounter
#

Як безпілотники Akinci з новітніми 45-кг дронами-камікадзе Alpagut будуть знищувати російські "Панцирь-С1" (відео)

23442
Дрон-камікадзе Alpagut під крилом безпілотника Akinci
Дрон-камікадзе Alpagut під крилом безпілотника Akinci

Такі безпілотники-камікадзе запускатимуться з різних платформ та матимуть "опцію" ройового застосування

Дві турецькі оборонні компанії – Roketsan та STM – презентували свою нову спільну розробку, дрон-камікадзе під назвою ALPAGUT, який буде запускатися з безпілотних літальних апаратів. Відеодемонстрацію роботи нової розробки опубліковано на Youtube-каналі компанії STM.

Як відзначають розробники, ALPAGUT створювався як "компактний багаторазовий безпілотник-камікадзе", який міг би виконувати як розвідувальні функції, так і знищувати цілі.

Читайте також: Як буде виглядати завод Baykar з виробництва Bayraktar TB2, Akıncı та Kızılelma в Україні (фото)

Першу цікаву річ, яку варто виділити, говорячи про дрон-камікадзе ALPAGUT – це те, що він може запускатися не тільки з наземних платформ, але й з безпілотників (зокрема Akinci, Bayraktar TB3, Anka тощо), гелікоптерів і морських платформ.

дрон-камікадзе alpagut
Запуск дрона-камікадзе ALPAGUT з мобільної наземної платформи

Таким чином, носії дронів-камікадзе ALPAGUT отримають можливість запускати зброю з відносно безпечної для себе відстані або ж знищувати цілі глибоко в тилу противника, куди вони не можуть дістати власним озброєнням.

Другий цікавий момент – це демонстрація на відео тактики саме "ройового" застосування безпілотника ALPAGUT, два з яких запускаються з безпілотника, ще два – з мобільної наземної платформи.

ALPAGUT
Концепція "ройового" застосування безпілотника-камікадзе ALPAGUT

Після запуску дрони-камікадзе ALPAGUT деякий час кружляють над визначеними районами, очікуючи на ворожі цілі (на висоті від 300 до 1500 м), а потім атакують їх.

Відзначається, що ALPAGUT може працювати як вдень, так і вночі, а основними цілями для нього стануть передусім радіолокаційні станції, системи зв’язку, засоби протиповітряної оборони тощо. Зокрема, на відео демонструється, як дрон-камікадзе знищує російський зенітний ракетно-гарматний комплекс "Панцирь-С1".

ЗРГК
Як ціль для ALPAGUT у відео обрано російських ЗРГК "Панцирь-С1"

"ALPAGUT може виявляти та "діагностувати" ціль залишаючись непоміченим за допомогою своєї дворежимної головки самонаведення", – відзначають розробники.

Тактико-технічні характеристики дрона-камікадзе Alpagut:

  • довжина безпілотника – 2,3 м;
  • розмах крил – 2,5 м;
  • дальність безпілотника (за умови запуску з повітряного носія) – 60 км;
  • максимальний час перебування у повітрі – 60 хв;
  • маса дрона-камікадзе – 45 кг;
  • маса бойової частини – 11 кг.
Читайте також: Тисячі мініатюрних "крилатих ракет", щоб знищити ворожу ППО: деталі амбітного проекту ВМС США