xcounter
#

Хто таємно купив ракети DF-3 та DF-21, "шушпанцер" рашистів з АК-630 та інші новини тижня

2147
Саудівська Аравія вперше показала свої балістичні ракети середньої дальності DF-3 під час параду в 2014 році, фото ілюстративне
Саудівська Аравія вперше показала свої балістичні ракети середньої дальності DF-3 під час параду в 2014 році, фото ілюстративне

Розповідаємо про ці та інші матеріали й події тижня включно із тим, що Китай має ракети "повітря-повітря" на дальність від 300 до 500 км

Пропонуємо ознайомитися з оглядом подій та матеріалів тижня, короткий опис яких ми зібрали для вас у цій статті.

Gripen

Cтало відомо, що повітряні сили Колумбії мають плани озброїтися 10 шведськими літаками JAS 39 Gripen, які повинні виготовити на виробничих потужностях у Бразилії, і навіть відомо, що потенційно десятка літаків може обійтися Колумбії у 2 млрд доларів.

Читайте також: Крім 155-мм снарядів, Польща і Словаччина хочуть працювати ще в трьох проєктах
JAS 39 Gripen
JAS 39 Gripen, фото - Saab

Разом з тим, Сполучені Штати своєю чергою досить агресивно відреагували на таку новину і пригрозили тим, що у випадку, якщо угода дійсно буде, вони заблокують постачання своїх компонентів, передусім двигуна General Electric F414G.

Ракети DF-3 та DF-21

Саудівська Аравія має в своєму розпорядженні арсенал балістичних ракет середньої дальності типів DF-3 та DF-21, придбаних напряму в Китаю за доволі таємничих обставин. При цьому кількість наявних БСРД обох типів у розпорядженні Ер-Ріяду не розкривається, перша (та поки єдина відома) демонстрація саудівських DF-3 відбулась взагалі в 2014 році; однак відомо, що там ракети під "конвенційні" БЧ.

DF-3
Саудівська Аравія вперше показала свої балістичні ракети середньої дальності DF-3 під час параду у 2014 році, фото ілюстративне

При цьому Саудівська Аравія веде настільки масштабні роботи по інфраструктурі під свої стратегічні ракетні сили, зокрема будує секретні підземні бази, що ця активність буквально видна із космосу та привертає увагу західних аналітиків.

Ракети "повітря-повітря"

Ще в 2016 році Китай прийняв на озброєння ракету "повітря-повітря" типу PL-15, що має дальність пуску до 300 кілометрів, а у жовтні 2022 року – ще потужнішу ракету аналогічного класу PL-17, що має дальність пуску аж на 300-500 кілометрів та інтегрована до складу озброєння J-16 (китайська копія Су-30).

Пуск AIM-260A JATM із F-22
Пуск AIM-260A JATM із F-22, рендер 2022 року від US Air Force

На цьому тлі США мають явне відставання від Китаю в сегменті авіаційних ракет, яке намагаються надолужити за допомогою проекту ракети AIM-260A JATM на дальність до 200 кілометрів, роботи по якій йдуть понад п’ять років. Однак відчутного прогресу в цьому проекті поки що нема.

Шушпанцер з АК-630

У районі окупованого Севастополя був помічений черговий результат поєднання рашистами морського озброєння із сухопутним, на цей раз у спробі знайти додаткові засоби протиповітряної оборони. На цей раз на КамАЗ встановили зенітну установку АК-630.

АК-630 на КамАЗі
АК-630 на КамАЗі

При цьому це вже далеко на перший зразок такої гібридизації, бо до цього ворог вже ставив, щоправда, на МТ-ЛБ зенітки з торпедних катерів 1939 року та корабельні зенітки 2М-3, але це було ще у 2023 році. Як і приклади із встановленням корабельних РСЗВ А-22 та бомбометів РБУ-6000.

ТКБ-521

Про те, що у РФ брак кулеметів відомо вже доволі давно, бо попри "легендарний Калашников" у російських військових з'являються доволі дивні зразки. Зокрема ще у листопаді минулого року у ворога були зафіксовані північнокорейські кулемети Type 73, а тепер - радянські ТКБ-521 кінця 50-х років.

ТКБ-521
ТКБ-521

До цього часу побачити ТКБ-521 можливо було, в першу чергу, в експозиції Тульського музею озброєння. Але тепер він засвітився у ворога, який декларує те, що він був затрофеєний.

Читайте також: ВМС ОАЕ налічують всього 2500 осіб, тому їм треба морські дрони: серед усього є "пікап" у світі надводних систем