Саудівська Аравія має в своєму розпорядженні арсенал балістичних ракет середньої дальності типів DF-3 та DF-21, придбаних напряму в Китаю за доволі таємничих обставин. При цьому кількість наявних БСРД обох типів у розпорядженні Ер-Ріяду не розкривається, перша (та поки єдина відома) демонстрація саудівських DF-3 відбулась взагалі в 2014 році; однак відомо, що там ракети під "конвенційні" БЧ.
При цьому Саудівська Аравія веде настільки масштабні роботи по інфраструктурі під свої стратегічні ракетні сили, зокрема будує секретні підземні бази, що ця активність буквально видна із космосу та привертає увагу західних аналітиків.
Читайте також: Milanion Group, що постачає зброю до України, показала крилату ракету FP-5, вдвічі потужнішу за Tomahawk

Авторитетний IISS (Міжнародний інститут стратегічних досліджень) розповідає в своїй новій публікації про те, що після отримання перших БРСД від Китаю у 1980-хх роках Саудівська Аравія вже тоді почала активне будівництво підземних баз під такі ракети. При цьому достовірно відомо про як мінімум чотири такі об’єкти, відзначені на відповідній карті.
А тепер є підстави говорити й про те, що протягом 2019-2024 року Саудівська Аравія збудувала нову підземну базу під свої балістичні ракети середньої дальності біля міста Аль-Набханіях.

На факт спорудження такої бази вказують зокрема зафіксовані на супутникових знімках наземні адміністративні будівлі та будинки для розміщення будівельників й іншого персоналу, інші споруди технічного характеру та широкий в’їзд в тунель, очевидно – для дуже габаритного автотранспорту, як наприклад мобільні ПУ балістичних ракет.
При цьому доволі є доволі цікаві дані про те, що перед стартом будівництва цієї підземної ракетної бази біля міста Аль-Набханіях командувач Стратегічних ракетних сил Саудівської Аравії (RSSMF) Джаралла Алалувайт вів у цьому районі благодійну діяльність (щоправда, неокресленого характеру).

Ба більше, як далі вказує IISS, супутникові знімки показують проведені роботи по розширенню інфраструктури й на інших важливих об’єктах RSSMF.
Наприклад, в тренувальному центрі біля міста Ваді-ель-Давасір було збудовано третю доволі високу споруду "ймовірно оперативного або допоміжного характеру" поряд з першою спорудою 29-метрової висоти, зведеною в 1980-хх роках під DF-3 та другою, зведеною в 2000-хх роках під "більш компактну ракетну систему" (ймовірно мова таки про китайські DF-21 – ред).

Крім того, біля штабу стратегічних ракетних сил Саудівської Аравії в Ер-Ріяді станом на лютий 2025 було розширено парковку, від 511 до 688 парко-місць, і також було зафіксовано спорудження двох додаткових будівель на цьому об'єкті.
Окрім всього іншого, це може вказувати на суттєве розширення чисельності командного персоналу RSSMF при тому, що загальна чисельність особового складу цього роду військ (відповідно до The Military Balance 2024) оцінюється в 2,5 тисяч військовослужбовців.

Ну і врешті, увагу авторів IISS привернуло те, що на ракетній базі 522 протягом 2019-2023 було збудовано додатковий тунель.
Очевидно, що ці всі критерії вказують на можливе розширення арсеналу балістичних ракет Саудівської Аравії. Тим більш, у 2022 році були повідомлення про те, що в рамках проекту "Крокодил" Ер-Ріяд може придбати додаткові БРСД в Китаю. Втім, чи була виконана ця поставка – даних поки що нема.
При цьому наголошується, що для самого Ер-Ріяду його ракетний арсенал- це скоріше інструмент стримування, аніж інструмент для безпосереднього використання проти актуальних противників. Що в свою чергу означає відповідний ступінь утаємниченості усіх можливих даних, які стосуються цієї теми.

Читайте також: Як КНДР продала в ОАЕ ракети "Скад" та 240-мм РСЗВ, і що нам дає ця історія