xcounter
#

Рашисти створили дійсно небезпечний шушпанцер - ерзац-"Солнецпек": МТЛБ з корабельною РСЗВ А-22

79787
МТЛБ з корабельним А-22
МТЛБ з корабельним А-22

Реактивна артилерійська система А-22 призначена для десантних кораблів "Зубр" та може вести вогонь 140-мм запалювальними боєприпасами

У російських джерелах з'явилось фото нового шушпанцера на базі МТ-ЛБ на якому на цей раз встановили корабельну реактивну артилерійську систему А-22.

І якщо встановлення на нього зенітних корабельних зенітних установок 2М-3 та кулеметних установок з торпедних катерів зразка 1939 року, можливо було сприймати зі справедливою долею скепсису, то наразі мова йде про дійсно небезпечний гібрид.

Читайте також: Де саме у РФ будуть виробляти іранські дрони й чому була обрана саме "Алабуга"

Справа в тому, що А-22 - це 140-мм система залпового вогню, яка була розроблена у 70-х років для озброєння десантних катерів на повітряній подушці та встановлюється на проекті 12322 "Зубр". Вона забезпечує запуск 22 некерованих реактивних снарядів та забезпечення вогневого ураження противника у зоні десантування.

У номенклатурі боєприпасів - осколково-фугасні ОФ-45 та ОФД-45. Перший має дальність стрільби до 4,5 км та при вазі 27,5 кг оснащений бойовою частиною з масою вибухової речовини у 5,65 кг (що є еквіваленту кількості вибухової речовини у 152-мм снаряді). ОФД-45 при вазі 42,5 кг має максимальну дальність стрільби у 9,5 км, та споряджений 6 кг вибухової речовини.

Але справа в тому, що для А-22 існує й запалювальний ЗЖ-45, який має дальність стрільби до 4,5 км та несе суміш вагою 4,8 кг.

А-22 ЗЖ-45 ОЖ-45 боєприпаси

Таким чином такий гібрид об'єктивно може використовуватись рашистами у ролі ерзац-"Солнцепека", хоча існують питання наявності значної кількості таких запалювальних боєприпасів. Також під питанням кількість А-22 у РФ, бо сама система доволі рідкісна й кількість "Зубрів", кожен з яких має дві А-22, у РФ: два корабля у строю, ще три були утилізовані, а два не були добудовані.

Читайте також: У РФ ліквідовують "автономію" "Вагнера" та інших "ПВК" та запроваджують контракти