xcounter
#

У РФ ліквідовують "автономію" "Вагнера" та інших "ПВК" та запроваджують контракти

3949
У РФ ліквідовують "автономію" "Вагнера" та інших "ПВК" та запроваджують контракти

Кремль визначив вкрай стислі строки підпорядкування міноборони РФ загонів найманців - до 1 липня

Доволі напружені відносини між міноборони РФ та так званою "ЧВК "Вагнер" призвела до того, що у Кремлі вирішили кардинально переглянути ієрархію та структуру управління всіма так званими "приватними військовими компаніями".

Зокрема у Москві на рівні силового відомства оголошено, що всі "добровольчі загони", а саме під таким терміном функціонують численні групи найманців та зеків, мають підписати контракт з міноборони РФ. Також встановлено й доволі короткий строк для цього - до 1 липня.

Читайте також: Де саме у РФ будуть виробляти іранські дрони й чому була обрана саме "Алабуга"

"Це наддасть "добровільним формуванням" необхідного правового статусу, створення єдиних підходів до організації всестороннього забезпечення та виконання ними завдань", - цитує МО РФ слова заступника міністра Панкова.

Шойгу, Панков, Суровікін
Шойгу, Панков, Суровікін (фото 2021 року)

При цьому мова йде саме про договір між "приватною військовою компанією" та міноборони РФ. Водночас так звані "добровольці" можуть укладати контракти або з "ПВК" або з МО РФ.

Таким чином Кремль ліквідує певну "автономію" таких загонів, які фактично не підпорядковувались міноборони РФ та фактично легалізує найманство. Зазначимо, що також була розкрита кількість таких загонів - понад 40, при цьому більшість з них сформована на рівні місцевих влад, а в останній час й на рівні найбільших російських корпорацій типу "Газпрому".

Маємо зазначити, що вкрай короткі строки визначені для підписання контракту російськими загонами найманців прямо вказують на те, що у міноборони РФ готові до доволі жорстких кроків. Водночас у Москві ніяким чином не озвучили, що буде у випадку, якщо певні загони відмовляться чи не встигнуть підписати відповідні контракти.

Читайте також: У Міноборони України прокоментували інформаційне висвітлення наступу ЗСУ й чому саме така стратегія