Пропонуємо ознайомитися з оглядом подій та матеріалів тижня, короткий опис яких ми зібрали для вас у цій статті.
Авіабаза "Енгельс"
Сили оборони України раніше здійснили надзвичайно успішну атаку на російську авіабазу "Енгельс", де було знищено аж 96 крилатих ракет, водночас це стало приводом згадати про ще одну роль цього аеродрома.
Читайте також: Нова РЛС для Patriot коштує до 130 млн доларів: наскільки це дорого у порівнянні з попередником

А саме те, що саме ця авіабаза є центральним аеродромом російських сил ядерного стримування і саме там зберігають ядерні заряди до ракет. Розповідаємо, що там зі зберіганням ядерного озброєння.
Балістична ракета для скиду з літаків
Нещодавно у США протестували свою систему Aegis на можливість перехоплення гіерзвукових ракет за допомогою зенітної ракети SM-6. Втім, найцікавішим у цих випробуваннях є той факт, що як мішень було використано гіперзвуковий глайдер Hypersonic Target Vehicle (HTV), який скинули з літака С-17.

Розповідаємо, як у США "тишком" створили балістичну ракету середньої дальності для скидання з літаків.
Бронемашина із ГАЗ-66
Збройні сили Куби мають у своєму розпорядженні кілька варіантів імпровізованої бронемашини "Ігуана", або ж David, створеної на базі вантажівки ГАЗ-66 та оснащеної кулеметом ПКТ.

Хоча кількість наявних машин цього типу в кубинській армії наразі невідома, тут привертає увагу сам факт існування такого зразка техніки, котрий ще й постачався на експорт в Анголу. Розповідаємо, як Куба зробила із ГАЗ-66 броньовану "Ігуану", яка має кілька варіантів та навіть пішла на експорт в Анголу.
Протикорабельна ракета
Увересні 2024 року стало відомо про те, що Бразилія змогла залучити інвестиції від оборонної компанії Edge Group з Об’єднаних Арабських Еміратів на фінансування проекту національної протикорабельної ракети Mansup з дальністю пуску до 70 кілометрів, вдосконалений варіант якої Mansup-ER матиме дальність 200 кілометрів, роботи по якому веде SIATT (Sistemas Integratos de Alto Teor Technologico).

Минуло лише кілька місяців, але схоже, що таке фінансове вливання дало відповідний результат, і тепер бразильці готуються до можливих продажів своєї національної ПКР на експорт, із відповідним "пакетним" позиціонуванням. Розповідаємо, як Бразилія швидко і таємничо на гроші ОАЕ зробила ПКР Mansup на базі ASTROS II, яку вже готують на експорт.
Надводний дрон
Тайванська суднобудівна корпорація CSBC продемонструвала свою військову розробку, яка має допомогти, у випадку потреби, відбитися від десантної операції материкового Китаю. І на острові вирішили піти вже перевіреним Україною шляхом - створили морський дрон. І про використання саме українського досвіду, як ефективних асиметричних бойових дій, прямо зазначив очільник CSBC Хуан Чженхун.

Дрон отримав назву Endeavor Manta і є універсальною платформою, яка може бути або носієм озброєнням, або бути дроном-камікадзе. Дрон виконаний за схемою тримарана, він має розміри 8,6 метра у довжину, ширину у 3,7 метра, вантажність у 1 тонну, а максимальну швидкість у 35 вузлів (65 км/год). Особливістю дрона є його зовнішній вигляд із заявкою на малопомітність за рахунок рублених стелс-форм. Розповідаємо, як на Тайвані пішли шляхом України та розробили свій аналог морських дронів Magura V5 та Sea Baby.
Читайте також: В США встановили реактивний дрон із РЕБом на гелікоптер