xcounter
#

Дві країни з "коаліції винищувачів" та Lockheed Martin погодили потрібний крок на шляху до передачі Україні F-16

4704
F-16. Фото: U.S. Air Force
F-16. Фото: U.S. Air Force

Центр підготовки пілотів для F-16 у Румунії буде використовуватися як для безпосередньо румунських військових, так і військових з інших країн, у тому числі й з України

Країни-учасниці "коаліції винищувачів" для України зробили черговий важливий крок у напрямку майбутнього постачання ПС ЗСУ літаків четвертого покоління F-16 — Румунія та Нідерланди, а також американська компанія Lockheed Martin вчора, 29 серпня, підписали лист про наміри щодо створення Центру підготовки пілотів на ці літаки.

Така інформація повідомляється на офіційному сайті міністерства оборони Румунії. Як відзначається, Центр підготовки пілотів на винищувачі F-16 буде організовано на 86-й авіабазі "Лейтенант-авіатор Георге Мочорніце".

Читайте також: Оголошено темпи постачання F-16 та дана відповідь на питання щодо появи у ЗСУ шведських Gripen
F-16
Румунський F-16, фото — U.S. Air Force by Capt. Andrew Layton

Крім того, у рамках цього проєкту Королівські Повітряні сили Нідерландів спрямують на цю авіабазу декілька своїх літаків F-16, тоді як компанія Lockheed Martin "забезпечить технічну підтримку найвищого рівня завдяки льотним інструкторам та інженерно-технічному персоналу".

Нагадаємо, що саме Нідерланди станом на сьогодні має стати найбільшим донором винищувачів F-16 для України — ця країна погодилася передати фактично всі 42 літаки, які є в строю, за винятком пари машин, які будуть призначені для навчання.

Також раніше були оголошені реалістичні строки, коли Україна може отримати перші винищувачі від цієї країни, і вони були озвучені на рівні лютого-квітня 2024 року, тобто через шість місяців.

Крім Нідерландів, про передачу літаків також повідомили ще дві країни — Данія та Норвегія. У випадку з Данією вже відома як кількість літаків — йдеться про 19 літаків, а Норвегія за попередніми прогнозами може посилити ПС ЗСУ 5–12 літаками.

Читайте також: Оголошено кількість знищених Ил-76 під Псковом та чому це трохи більше за просто знищені літаки