xcounter
#

До корейських винищувачів KF-21 закупили ракети "повітря-повітря" Meteor, які далекобійніші за AIM-120 AMRAAM

11949
 KF-21 Boramae
KF-21 Boramae

Ракета Meteor від MDBA дозволить KF-21 Boramae атакувати літаки противника на дальності 200 км

Нові корейські винищувачі KF-21 Boramae точно будуть озброєні європейськими далекобійними західними ракетами "повітря-повітря" Meteor від MDBA. Замовлення на 200 таких ракет було укладено Агентством оборонних закупівель Південної Кореї (DAPA) сьогодні, 1 листопада.

Вартість угоди, а також деталі постачання не розголошуються, але як на умовах анонімності цитує Korea Times представника агенції, перша партія ракет має бути готова до випуску першої партії серійних KF-21.

Читайте також: Тайвань зробив підводний дрон Smart Dragon з торпедними апаратами, який би дуже знадобився проти ЧФ РФ
Meteor MDBA
Meteor від MDBA

З боку Defense Express зазначимо, що самі KF-21 корейськими повітряними силами були законтрактовані у червні цього року, а перша партія з 20 літаків почне постачатися з 2026 року. Таким чином MDBA має реалізувати постачання першої партії цих ракет десь за два роки.

Цей договір був доволі очікуваним, бо роботи над інтеграцією Meteor до KF-21 були законтрактовані ще у 2019 році. Також у 2023 році у Кореї вже були проведені випробування цих ракет і тому тверда угода на їх закупівлю є фіналом та результатом доволі кропіткої праці.

А завдяки європейській Meteor корейський винищувач отримує доволі цікаві можливості щодо ураження повітряних цілей на дальності у понад 200 км, що більше ніж демонструє американська AIM-120C-8 AMRAAM з дальністю 160 км. При цьому у Meteor використовується рішення із твердопаливним прямоточним повітряно-реактивним двигуном, що дозволяє доволі довго підтримувати високу швидкість польоту у близько 4 Маха та розширити так звану No Escape Zone (зону в якій ціль не може вийти за межі ураження).

Ця ракета інтегрована також під крило Dassault Rafale, Eurofighter Typhoon, Saab JAS 39 Gripen та має посилити F-35.

Понад 10 років Meteor, яка була прийнята на озброєння у 2013 році, тримала звання найбільш далекобійної західної ракети "повітря-повітря". Поки у цьому році у США не з'явилась AIM-174B - повітряна версія SM-6.

Дальність польоту та знищення аеродинамічних цілей в AIM-174B поки не оголошена, але якщо зенітна SM-6 б'є на 370 км, а по балістичній траєкторії по наземній цілі на 460, то для повітряної версії дальність у 500 км взагалі не вбачається фантастичною.

Читайте також: ЗСУ таємно використовують експериментальні дрони V-BAT у межах тестів для США: у Shield AI розкрили деталі