xcounter
#

Тайвань зробив підводний дрон Smart Dragon з торпедними апаратами, який би дуже знадобився проти ЧФ РФ

5957
Smart Dragon, зображення з відкритих джерел
Smart Dragon, зображення з відкритих джерел

Навіть якщо тут мова поки про дослідний зразок, тут привертає увагу сам факт наявності потрібного технологічного рішення

У відкритому доступі з’явились фотографії підводного дрона під позначенням Huilong або ж Smart Dragon, створеного на острові Тайвань, він же Республіка Китай. Як можемо побачити за фотографіями, цей підводний апарат якраз проходить технічне обслуговування після чергового етапу ходових випробувань.

При цьому можемо зауважити головний елемент озброєння тайванського Smart Dragon – два торпедні апарати, відповідно для запуску торпед або ж мін.

Читайте також: Аргентина отримала F-16 в кредит, тепер хоче три субмарини Scorpene за $2 млрд, але на це гроші ніхто не дає

Як пише в своїй публікації The War Zone, робота над створенням підводного дрона Smart Dragon стартувала ще в 2020 році, і тут мова про доволі крупний апарат із водозаміщенням 100 тонн, довжиною корпусу в 30 метрів та шириною в 6 метрів.

При цьому, якщо узагальнювати інші відомі деталі по цьому підводному апарату, то виникає дещо дивна картина. Наприклад, Міноборони Республіки Китай стверджує, що Smart Dragon начебто не має власної силової установки, і взагалі в море може виходити тільки під буксиром, однак при цьому на корпусі цього підводного апарата можна побачити рулі управління та інші елементи, які вказують на зворотнє, а саме – що тут мова про цілком автономну безпілотну субмарину.

Або ж інша деталь – військове керівництво Республіки Тайвань стверджує, що працює над Smart Dragon чисто для "дослідницьких завдань", наприклад тестування гідроакустичної апаратури. Але тут нова "нестиковка" в тому, що навіщо тоді на цьому підводному дроні стоять торпедні апарати.

Ба більше, є навіть припущення, що можливо на Smart Dragon є опція з розміщенням 2-4 осіб екіпажу. Що тим більш ставить питання про те, який реальний вектор направленості має ця програма Тайваню, який поки що робить більшу ставку на створення "класичного" підводного флоту.

Але з іншої сторони маємо зауважити, що такого роду підводний апарат був би явно актуальним для Сил оборони України, для протидії надводним кораблям та підводним човнам Чорноморського флоту РФ.

Тим більш, варто пригадати історію від грудня 2023 року про те, для чого будувати міні-субмарину в 600 км від Чорного моря, і як така зброя може допомогти, бо там було про замовлення ймовірно саме в інтересах ВМСУ, але поки що ця історія свого розвитку не набула.

Будівництво міні-субмарини за проектом DG-160 на території Румунії, джерело - TVR/Drass

Читайте також: КНДР будує таємничий корабель в новому стапелі аж на 170 метрів, без РФ тут знову не обійшлось