На території Румунії, "в непримітній промисловій зоні" за 600 кілометрів від узбережжя Чорного моря італійська компанія Leonardo веде проект будівництва міні-субмарини DG-160 для неназваного замовника.
У відкритому доступі є фотографії з ймовірного місця будівництва такої субмарини, та загалом тактико-технічні характеристики, які передбачає проект DG-160. Про це в своєму блозі написав військово-морський аналітик H I Sutton.
Читайте також: Проти ворожих безпілотників Армія США хоче закупити тисячі перехоплювачів Coyote
![](/media/contentimages/4f76586a1f8a197d.jpg)
Міні-субмарини звучить завжди екзотично, до цього моменту ще не було підтверджених прикладів використання таких підводних кораблів в сучасній війні на морі. Тому така історія стає більш інтригуючою та цікавою.
Для початку, про характеристики DG-160:
- водозаміщення – 141 тон в надводному положенні, 169 тон в підводному;
- довжина та ширина корпусу – 32,2 метри та 2,5 метри відповідно;
- екіпаж – 7 осіб + до 8 осіб десанту;
- швидкість ходу – 8,5 вузлів надводна, до 5 вузлів підводна;
- робоча глибина – не розкривається;
- озброєння – дві 533-мм торпеди в торпедних апаратах у носовій частині, та дві 533-мм торпеди або ж 6 морських мін на зовнішніх вузлах кріплення.
![](/media/contentimages/a336586a25fce193.jpg)
До цього моменту Румунія публічно не заявляла інтерес до міні-субмарин, демонструвала намір придбати скоріше "класичні" підводні човни за проектом Scorpene у Франції. Що в свою чергу дає підстави припускати, що отримувачем міні-субмарини DG-160 може бути не румунський флот, а інший, що зараз веде реальні бойові дії в акваторії Чорного моря.
Якщо ж розмірковувати над бойовими характеристиками міні-підводного човна DG-160 (незалежно від того, хто буде фактичним отримувачем), то можемо вивести наступне.
![](/media/contentimages/d6d6586a2b54ef71.jpg)
Завдяки малим розмірам (за довжиною корпусу та водозаміщенням) такий корабель буде малопомітним для патрульної авіації ЧФ РФ. А можливість взяти дві торпеди та 6 морських мін – це гарна можливість проводити приховану постановку морських мін, і таким чином робити все, що російський флот більше ніколи не повернувся у Севастополь.
Але тут відкритим лишається питання по співвідношенню "бойова ефективність та вартість".
![](/media/contentimages/7316586a2fd274ed.jpg)
Читайте також: БПЛА TB3 з турецькими двигунами провів у повітрі майже півтори доби, пролетівши тисячі кілометрів (відео)