xcounter
#

Далекобійні удари України зменшили використання артилерії РФ вдвічі, відігнали ворожу авіацію та знищують ракетоносії

9958
Далекобійний дрон-камікадзе "Лютий" (фото: United24)
Далекобійний дрон-камікадзе "Лютий" (фото: United24)

Попри уяву, що українські удари дронами це лише про ураження нафтопереробних заводів та нафтосховищ оголошено три не менш важливі результати ударів по РФ

Удари українських далекобійних дронів по РФ традиційно сприймаються лише у призмі своєї найбільш яскравої частини - ураження нафтопереробних заводів та нафтосховищ. Зрештою справа й у тому, що наслідки такого удару росіянам неможливо приховати. А от удари по російських військових об'єктах взагалі можуть залишитись поза публічним простором.

І три таких приклади навів Головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський у своєму об'ємному інтерв'ю виданню "Лівий берег", де ця тема стала лише однією з багатьох. Одним з прикладів справжніх масштабів наслідків українських ударів дронами є ураження ряду арсеналів ГРАУ у вересні 2024 року.

Читайте також: Супутник відзняв доставку мінімум одного Су-35 літаком Ан-124 із Росії до Алжиру, а Су-57 у "ВКС РФ" вже 19

Звісно перші результати вибухів були зафіксовані, як самими росіянами, які знімали гігантські вибухи, що фіксувались сейсмографами, як землетруси, так і видні навіть з космосу. Але тепер озвучено реальні наслідки: до цих атак росіяни щоденно витрачали близько 40 тисяч боєприпасів (вочевидь загалом для ствольної та реактивної артилерії, а також мінометів), але після них вони скоротились до рівня 23 тисячі. І як зазначив Сирський лише зараз вони змогли дійти до рівня 27-28 тисяч, як за рахунок постачань з КНДР та Ірану, так і можливого власного збільшення виробництва.

107-й арсенал ГРАУ МО РФ
107-й арсенал ГРАУ МО РФ після удару 18 вересня 2024 року

Також відомо, що Україна у квітні-жовтні 2024 року активно била дронами по російських аеродромах, які використовують літаки тактичної авіації. Серед цілей були авіабази, які рашисти активно використовували для базування своїх фронтових бомбардувальників Су-34, штурмовиків Су-25, винищувачів Су-30 та Су-35. Серед публічно відомих прикладів можливо згадати про удари по Миллерово, Морозовську , авіабазі "Ханская" та іншим.

У результаті - "противник змушений був дислокувати, перемістити свою авіацію вглиб РФ. Якщо раніше вона була на відстані 100-150 км, то тепер це 200-300 км". А чим далі знаходяться російські літаки - тим більше часу вони витрачають на виконання бойового завдання й швидше витрачається моторесурс на один виліт, тобто загалом відбувається зменшення ефективності ворожої авіації.

Більше того, тепер українські дрони успішніше атакують й російські авіабази на яких базуються стратегічні та дальні бомбардувальники. Якщо про результат удару по "Енгельсу" зі знищенням складу з боєприпасами відомо доволі широко, то от удар по авіабазі "Шайковка", який стався "днями", призвів до втрати росіянами ще одного Ту-22М3, який є носієм ракет Х-22 та Х-32.

Як повідомив Олександр Сирський, удар був завданий як тільки він приземлився. Тобто це був дуже виважений розрахунок, бо дрон до цього аеродрому у Калузькій області лише від кордону летів понад годину, або дуже приємним збігом обставин.

Далекобійний дрон-камікадзе
Далекобійні дрони-камікадзе "Лютий" (фото: United24)

А такі результативні удари - це й про те, що РФ буде змушена переглянути можливість розміщення свої стратегічних та дальніх бомбардувальників, що призведе до тих самих наслідків, що й переміщення тактичної авіації.

Читайте також: Винищувач "Шахедів": які цікаві рішення має український зенітний дрон, що вже нищить ворожі БПЛА