xcounter
#

Вибухом на аеродромі "Енгельс" позносило капоніри, а вирви видно з космосу: що там з крилатими ракетами

101513
Вибухом на аеродромі "Енгельс" позносило капоніри, а вирви видно з космосу: що там з крилатими ракетами

З'явились супутникові знімки авіабази стратегічної авіації "ВКС" РФ "Енгельс" з літаками Ту-95МС та Ту-160

Завдяки високоякісним супутниковим знімкам авіабази російської стратегічної авіації "Енгельс" став відомий реальний результат української далекобійної атаки 20 березня.

На знімках, які виклав керівник групи GEOINT ISW Джордж Баррос, доволі красномовна відповідь на це питання. Бо один з двох майданчиків бази зберігання боєприпасів припинив своє функціонування на доволі значний час.

Читайте також: Для SAMP/T NG завершили випробування нової РЛС, яка допоможе збивати балістику

Нагадаємо, що на авіабазі "Енгельс" було два майданчики поруч один з одним. На західному здійснювалось зберігання крилатих ракет типу Х-555 та Х-101 та їх обслуговування. На східному зберігались інші авіаційні боєприпаси, а також здійснювали певні роботи над крилатими ракетами. Можливо - обслуговування бойових частин та їх встановлення у самі ракети.

І у результаті атаки уражений був саме східний майданчик. На ньому частину капонірів (обвалування) просто знищено силою вибуху. Можливо розгледіти дві величезні вирви. Всі будівлі на території майданчика - розтрощено. Вочевидь частину боєприпасів розкидано по землі. Також на знімку, який був зроблений сьогодні, 21 березня, видно роботу інженерної техніки.

Щодо західного майданчика, то на ньому пошкодження не проглядаються. Як мінімум, легкозбірні ангари стоять неушкодженими. При цьому частина робіт на цьому майданчику проходить й у повністю захищених спорудах. Але наразі у публічному просторі немає інформації як саме "ВКС" РФ готує свої крилаті ракети та як саме вплине ураження цих об'єктів та їх можливість здійснювати запуск крилатих ракет типу Х-555 чи Х-101.

У будь-якому випадку необхідно розуміти, що саме "Енгельс" є ключовою авіабазою стратегічної авіації РФ. І російські Ту-95МС регулярно прилітали з авіабази "Оленья" під Мурманськом, заряджались під Саратовом на "Енгельсі" та летіли знову на "Оленью".

Читайте також: Трамп назвав новий винищувач шостого покоління на честь себе, його буде робити Boeing