Пропонуємо ознайомитися з оглядом подій та матеріалів тижня, короткий опис яких ми зібрали для вас у цій статті.
Що саме рвонуло на крейсері "Москва"
У відкритому доступі з’явились одразу два фото у ракетного крейсера "Москва" зроблені у гарній якості перед тим, як цей корабель пішов на дно після влучання наших крилатих ракет "Нептун".
Читайте також: США оголосили перелік та кількість зброї, який надала Україні: від Stinger та Javelin до радарів
Останні "прижиттєві" фото "Москви" проаналізували OSINT-аналітики. Результати їх роботи наступні. Аналітик H I Sutton із посиланням на свого турецького колегу Yörük Işık пише, що скоріш за все "Москву" фотографували з борта рятувального буксира СБ-742 проекту 22870, що входить до складу 145 дивізіону рятувальних кораблів Чорноморського флоту РФ.
Той же H I Sutton підмітив, що "головний калібр" крейсера "Москва" - 16 пускових установок крилатих ракет П-1000 – ймовірно, залишився неушкодженим. Зате є чіткі підтвердження, що на "Москві" детонував боєзапас систем протиповітряної оборони – С-300 "Форт", ЗРК "Оса" та артустановок АК-630. Інші деталі – у нашому матеріалі.
Росіяни вивели в море одразу п’ять кораблів з "Калибрами"
Спікер Міноборони України полковник Олександр Мотузяник заявив, що росіяни вивели в акваторію Чорного моря п’ять кораблів-носіїв крилатих ракет "Калибр", на борту яких знаходиться "не менше 36" КР.
На перший погляд, ця новина сприймається так – "орки готуються завдати нові ракетні удари по нашій землі, для цього у них не менше 36 "Калібрів". Але по факту, цю новину треба читати так – "росіяни вивели у море одразу п’ять кораблів, які можуть бути знищені в результаті нового вдалого удару "Нептуном". Деталі – у матеріалі Defense Express.
Рашисти розгортають ЗРК С-400
Найновіший серійний рашистський зенітний ракетний комплекс С-400, разом зі своєю базовою версією С-300, розгортаються у прикордонних з Україною районах Бєлгородської області.
Як сповіщає Генеральний штаб ЗСУ у зведенні на ранок 19 квітня, їх задача - прикриття основних пунктів управління, а також тилових районів угрупування, яке зараз здійснює часткове блокування Харкова з півночі.
С-400 - одна з небагатьох "новинок" російського військово-промислового комплексу, яка ще не була захоплена або знищена ЗСУ.
Міф Кремля про 10 тисяч танків за Уралом
Протягом десятиріч СРСР, а потім РФ всіма силами створювала міф про тисячі танків, які стоять "за Уралом" і лише чекають на свій час, щоб пройтись маршем по Європі.
Уявний механізований монстр був потужним фундаментом великоімперських амбіцій для пересічного росіянина, який міг розраховувати потрапити у цивілізовану країну лише на одному виду транспорту - на танку.
Час від часу міф підігрівали сюжетам на пропагандистських каналах, демонструючи ці "астрономічні" запаси, нехай і не найновіших, але бойових машин "створених СРСР для знищення самих США".
Щобільше, коли масштаби втрат армії РФ у бронетехніці від дій ЗСУ почав вимальовуватись в головах звичайних рашистів, саме міф про "десять тисяч танків за Уралом" став рятувальним колом для їх свідомості. Але маленькі зміни у якості сервісу Google Maps і будь-хто у будь-якій точці Землі може перевірити цей міф. Деталі – в аналітиці Defense Express.
"Чому не влучила ракета"
У РФ згорів 2-й науково-дослідний інститут міноборони РФ у Твері. Цей НДІ брав активну участь у створенні ОТРК, ЗРК та іншої зброї, якою зараз рашисти воюють в Україні.
Так, наприклад, інститут брав активну участь у розробці ракетного комплексу "Іскандер", за його участі було прийнято на озброєння низку зенітно-ракетних систем, винищувачів-перехоплювачів та засобів автоматизації та управління.
Фактично, цей НДІ безпосередньо відповідав за те, щоб ракети влучали точно в ціль. Натомість за оцінками США до 60% ракет із точним наведенням, які РФ випускає по території України, не досягають цілей.
Тому ця пожежа, ймовірно, може бути спробою у традиційному для рашистів стилі "сховати" реальні причини того, чому ж російські ракети часто не долітають до цілі.
Читайте також: Високоточний снаряд M982 Excalibur для ЗСУ: на що здатний цей боєприпас