xcounter
#

Чи дійсно Угорщина має "найсучасніший вертолітний флот в Європі" та чи було це варте семи років очікування

19948
Угорський H225M. Фото: Facebook
Угорський H225M. Фото: Facebook

Через сім років після підписання контракту Угорщина отримала останні з 16 вертольотів Airbus H225M, що закінчує черговий проєкт переозброєння країни та ставить питання чи було воно того варте

До Угорщини прибули два останні вертольоти Airbus H225M, довівши їхнє число в країні до 16. Таким чином пройшло сім років з моменту підписання контракту та два роки з початку постачання перших машин.

Причому для різних місцевих медіа керівник відділу продажів у Західній Європі компанії Airbus Helicopters Денніс Берніц заявив, що тепер Угорщина має найсучасніший флот гелікоптерів у Європі. І це дійсно цікава заява, яка попри те, що вона нагадує маркетингові слова.

Читайте також: Оголошено коли демонстратор винищувача Tempest підніметься у повітря: у FCAS немає шансів наздогнати

Так, десять з угорських H225M ідуть в транспортній модифікації, що корисно, рахуючи можливість нести до 5,25 тонни корисного навантаження всередині та ззовні при максимальній злітній масі у 11 тонн. Це непогане покращення над старими Ми-8, які могли підняти лише до 4 тонн корисного навантаження при максимальній злітній масі у 14 тонн.

Шість інших вертольотів належать до модифікації для "спеціальних операцій" та оснащені озброєнням у вигляді 20-мм автогармати та блоків під 70-мм ракети. Хоча зараз у них нема протитанкового озброєння для використання, обіцяють що в майбутньому вони будуть отримані.

Угорські H145M
Угорські H145M. Фото: MTI/Bruzák Noémi

Хоча звучить досить цікаво, якось не віриться що це і є "найсучасніший гелікоптерний флот у Європі". Тут і криється головний нюанс: угорські H225M хоча і є сучасними вертольотами, їхня чисельність складається всього з 16 одиниць, які доповнюють майбутні 20 H145M.

Так, інші європейські країни закуповують нові машини, але при цьому мають далі в строю свої старі вертольоти, утримуючи чисельність на десятки та понад сотню одиниць. Тобто якщо твій авіапарк маленький, то зробити його повністю найсучаснішим не так і важко.

угорський Ми-8
Старий угорський Ми-8. Фото з відкритих джерел

Щодо того чи було варто очікування впродовж семи років, то скоріше за все так. Вертольоти радянського та російського виробництва без проходження модернізацій суттєво поступаються своїм європейським аналогам. Відповідно H225M та H145M стають все ж достойним посиленням для можливостей Угорщини.

Також варто згадати, що нові гелікоптери спрощують уніфікацію з союзниками по НАТО. Головне, щоб тут не сталося як з Україною, коли компанія-виробник Airbus просто вийшла з країни, де мала проводити обслуговування.

Читайте також: Для чого росіяни збудували "Николай Камов" розміром з корвет, який може взяти тільки Ка-52 та вивели на випробування