Бронетанковий кластер ДК "Укроборонпром" продовжує "дивувати" парадоксальними явищами. У той час як ДП "Завод імені Малишева" майже не має державних замовлень й працівники місяцями сидять без зарплатні через недостатнє фінансування, сусіднє ДП ХКБМ, яке отримало велетенське замовлення на 70 БТР-4, готується до переходу на одноденний робочий тиждень.
Як стало відомо Defense Express, понад 100 (за попередніми розрахунками від 120 до 150 осіб) висококваліфікованих працівників "Харківського конструкторського бюро з машинобудування імені O.O. Морозова" з 14 липня 2021 року мають перейти на одноденний графік праці.
Читайте також: Працівникам "Заводу імені Малишева" частково погасили борги по зарплаті: обіцяють виправити ситуацію за рахунок контракту з Пакистаном
При цьому, "скорочення", першою чергою, стосується інтелектуальної складової колективу – зокрема конструкторів. А ось більш "чорні" працівники (зокрема, зварювальники) навпаки будуть працювати у три зміни – робити корпуси нових БТР.
Відповідний наказ за підписом директора ДП ХКБМ Якова Мормило від 11 травня ц.р. був переданий начальнику відділу кадрів держпідприємства для ознайомлення працівників.
Зокрема відзначається, що незгодні з новими нормами можуть або звільнитися самостійно, або (в разі відмови піти за власним бажанням й працювати один день в неділю за відповідну мізерну зарплатню) будуть звільнені "на підставі пункту 6 статті 36 КЗпП України через два місяці з дня ознайомлення з наказом".
Варто відзначити, що на ХКБМ наразі працює близько 800 робітників та інженерів. На цей рік підприємство має завершити розробку за ДОЗ конструкторської документації (та виготовити дослідні зразки) ТКБМ "Дозор-Б" та модернізованого танку Т-64 (шифр "Краб"). Крім того, на підприємстві проходить робота над створенням "морської версії" БТР-4Е, котра в цьому році замовлена ВМСУ у кількості (попередньо) близько 60 одиниць (а загалом на понад 70 БТР-4Е).
Яким чином, працюючи один день на тиждень конструктори ХКБМ зможуть реалізувати всі ці проекти та працювати над втіленням у реальність інших (наприклад ОКР "Бастіон" - оновлений БМ "Оплот", який має бути готовий через рік) наразі невідомо.
Тобто проблем з відсутністю замовлень (ні на конструкторські роботи, ні на створення власне нової бронетехніки) наразі від держави в ХКБМ немає, вже проплачені цьогорічні авансові платежі за прямими контрактами від Міноборони. Однак при цьому збираються скорочувати робочий тиждень та можливо й звільняти незадоволених такими умовами висококваліфікованих інженерів.
Згідно з поясненнями, що лунають на ХКБМ, там, попри всі замовлення, готуються до нестачі у фонді заробітної плати за підсумками року й через це вже планують скорочення витрат за рахунок на найбільш "дорогих" працівників (середня зарплата котрих становить близько 14-25 тисяч гривень).
Як на таку "стратегію" дивляться топ-менеджери Концерну, котрі отримують по 500-800 тисяч гривень на місяць без жодних затримок, безупинно рапортують про чергові досягнення (зокрема, саме в бронетанковому виробництві) - наразі невідомо.
Читайте також: На ХКБМ знову закупають чергові великі партії запчастин для 25 БТР