xcounter
#

Працівникам "Заводу імені  Малишева" частково погасили борги по зарплаті: обіцяють виправити ситуацію за рахунок контракту з Пакистаном

БМ "Оплот" в цеху ДП "Завод імені Малишева"
БМ "Оплот" в цеху ДП "Завод імені Малишева"
1820

Після перемовин з керівництвом ДК "Укроборонпром", робітничий колектив підприємства згодився відкликати вимоги про відставку керівництва заводу

Реагуючи на гучний медійний скандал та відкритий лист до Президента України від профспілки ЗіМ, керівництво Концерну "Укроборонпром" нарешті влаштувало зустріч з трудовим колективом заводу на  пресбрифінгу, який відбувся на території ДП "Завод імені  В.О. Малишева" 14 квітня.

Напередодні робітникам виплатили половину боргу по зарплаті за лютий-місяць поточного року.

Читайте також: ​Фарс часів КПСС: як "Укроборонпром" "вирішив" проблеми "Заводу ім. Малишева"
Оплот
У 2021 році ЗіМ має замовлення на виготовлення одного танку БМ "Оплот" від українського спецекспортера

За словами журналістів каналу "Факти ICTV", керівництво держконцерну пообіцяло робітникам виплатити зарплату за відвантажені двигуни 6ТД1 та 6ТД2 Пакистану й пообіцяло фінансові надходження з контрактів "з іноземними державами".

ЗіМ
ДП "Завод імені  Малишева" вже кілька десятиріч стабільно отримує замовлення від Пакистану

Схоже, що мова йде про контракт на ремонт поставленого раніше цій ісламській державі численного парку танків Т-80 УД. Він був укладений під час Міжнародної виставки озброєнь IDEX-2021, що проходила в ОАЕ у лютому ц.р. Сума угоди становить $85,6 млн.

IDEX-2021
Зустріч української делегації з пакистанською стороною під час IDEX-2021 / Фото: ДК "Укроборонпром"

"На цьому тижні ми погасили половину заробітної плати за лютий. Десь в середині травня ми сподіваємось отримати авансовий платіж і там буде значна сума, яка забезпечить як мінімум на пів року завантаженість підприємства", - запевнив заступник генерального директора ДК "Укроборонпром" Ігор Фоменко.

Укроборонпром
Заступник генерального директора ДК "Укроборонпром" Ігор Фоменко та працівники ЗіМ / Фото: ДК "Укроборонпром"

"За підсумками поточного року завод планує отримати позитивний фінансовий результат", - стверджують у прес-службі Концерну, при цьому додаючи, що "це стане можливо завдяки  реалізації низки антикризових заходів,  ініційованих керівництвом Концерну".

БТР-3
Самотній недороблений корпус БТР-3, який стоїть в цеху підприємства вже кілька років.

Чому "антикризовими заходами" в Концерні називають укладений спецекспортерами контракт з Пакистаном та яке взагалі відношення має керівництво "нової команди" до переговорів й продовження співпраці, яка триває з кінця минулого сторіччя (саме наприкінці 90-х років, задовго до появи ДК "Укроборонпром", було укладено контракт між ДП "Завод імені  Малишева" та Міноборони Пакистану щодо постачання близько 300 танків Т-80УД, котрі власне й будуть ремонтувати, - не зовсім зрозуміло.

Т-80УД
Поставлені наприкінці 90-х років з України танки Т-80УД під час військового параду на честь дня Пакистану у березні 2015 року

Своєю чергою, трудовий колектив заводу погодився на відкликання вимог щодо відставки генерального директора Заводу імені Малишева Василя Криласа, якого робітники звинувачують у численних проблемах підприємства.

ЗіМ
Гендиректор ДП "Завод імені Малишева" Василь Крилас під час зустрічі з колективом/ Фото: ДК "Укроборонпром"

Нагадаємо, на сьогодні загальний борг головного танкобудівного підприємства України сягає понад 1,8 мільярда гривень. На відміну від інших бронетанкових заводів, які мають досить об’ємні сталі замовлення від Міністерства оборони України на виготовлення, ремонт та модернізацію бронетехніки, ЗіМ у цьому році має виготовити лише один "парадний" танк БМ "Оплот", який замовила ДК "Укрспецекспорт".

Читайте також: Як вивести Завод ім.Малишева з танкового локдауну: декілька рецептів швидкої допомоги