xcounter
#

Британці не на жарт бояться, що їхній авіаносець за мільярди доларів можуть атакувати хусити

99180
HMS Prince of Wales (R09), фото - U.S. Navy
HMS Prince of Wales (R09), фото - U.S. Navy

Британський HMS Prince of Wales - другий авіаносець класу Queen Elizabeth, був спущений на воду у 2017 році

Авіаносець HMS Prince of Wales цього року має взяти участь у спільних навчань з Австралією та Японією, і маршрут цього корабля має проходити через Червоне море, зокрема через вузьку Баб-ель-Мандебську, і в оборонному відомстві Великої Британії всерйоз переймаються через той факт, що єменські хусити можуть здійснити атаку по їхньому авіаносцю.

ПКР
Єменські хусити демонструють наявність ПКР П-15 "Рубеж" під час параду в 2022 році, зображення - mmy.ye

Про це пише видання The Times з посиланням на власні джерела. Власне передусім там наголошують на тому, що в оборонному відомстві країни загалом занепокоєні вразливістю їхніх великих кораблів. І, наприклад, відзначають, як просто такі кораблі можуть стати жертвою ракет і дронів, згадуючи, як у 2022 році Сили оборони України потопили ракетний крейсер "Москва" протикорабельною ракетою "Нептун".

Читайте також: Як взагалі це сталось: в американський атомний авіаносець класу Nimitz влетіло суховантажне судно
ракетний крейсер
Знищений ракетний крейсер "Москва" російського окупаційного війська

Відомо, що коли британський авіаносець HMS Prince of Wales буде проходити через Баб-ель-Мандебську протоку, то його буде супроводжувати есмінець типу Type 4, фрегат норвезького флоту, а також допоміжні кораблі Королівського флоту. На борту HMS Prince of Wales будуть перебувати літаки п’ятого покоління F-35B, крім того, відзначається, що він також буде приймати літаки союзників.

Власне побоювання щодо вразливості авіаносця проти дешевих ракет хуситів викликали обговорення з приводу пошуку нових варіантів експлуатації цих кораблів, зокрема перетворити їх на "дрононосці".

До прикладу, у 2023 році Королівський флот Великої Британії розпочав тестування у рамках проєкту Project Mojave, восени того ж року спільно з компанією General Atomics Aeronautical Systems, Inc. (GA-ASI) було успішно запущено з борта авіаносця HMS Prince of Wales безпілотник типу General Atomics Mojave, який має довжину у 9 м і розмах крил у 17 м.

Це, до речі, було вперше, коли безпілотний літальний апарат здійснив політ з авіаносця, який не належить військово-морським силам США.

Читайте також: Капітана атомного авіаносця ВМС США, що зіткнувся із суховантажем, звільнили, а пошкодження виявились більшими