xcounter
#

Бразилія хоче нові САУ, і вже є сім кандидатів з різних куточків світу, від Archer до SH15

3243
САУ Archer, фото — BAE Systems Bofors
САУ Archer, фото — BAE Systems Bofors

Бразильці хочуть, щоб їхня майбутня САУ бажано базувалася б на шасі Tatra T-815 і в машину обов’язково має бути інтегрована бразильська система управління вогнем

Бразилія хоче посилити своє військо новими колісними САУ — бразильська армійська комісія 3 серпня оприлюднила запит на тендери на "155-мм самохідну броньовану бойову машину-гаубицю на колесах", розповідає видання Infodefensa.

Всього бразильці у рамках цієї програми хочуть закупити 36 колісних САУ, серед умов — Бразилія буде надавати перевагу артилерійській системі на шасі Tatra T-815, як і в Astros 2020 (MK6), це шасі також використовують й бразильські інженерні війська.

Читайте також: Румунія готова за 0,9 млрд доларів купити 18 САУ: Бухарест оголосив закритий тендер на артсистеми
САУ Caesar
САУ Caesar, фото — KNDS

Вимога до шасі визначена як "бажана технічна вимога", водночас "абсолютною технічною вимогою" до САУ має бути інтеграція бразильських систем управління вогнем Genesis.

SH15
САУ SH15, фото — Norinco

Як відзначає видання, запитом Бразилії вже публічно зацікавилися низка виробників самохідних артилерійських установок.

САУ Yavuz
САУ Yavuz, фото — MKE

З них французька KNDS з САУ Caesar, китайська Norinco з SH15, ізраїльська Elbit Systems з Atmos, шведська BAE Systems Bofors з Archer, турецька Yavuz від MKE, сербський Yugoimport з Nora B-52K2 (MGS-25 Aleksandar) та словацька KONŠTRUKTA-Defence з Eva.

Тут можна згадати, що чотири з цих семи САУ (Atmos, Archer, Caesar і Nora B52) вже "зустрічалися" разом в одному тендері у 2020 році, коли Армія США вирішила провести порівняльні випробування кандидатів і обрати для себе найкращу САУ.

САУ Eva
САУ Eva, фото — KONŠTRUKTA-Defence

Але жодній з цих САУ не вдалося досягнути успіху, бо зрештою Армія США вирішила, що її не влаштовує жодна з існуючих колісних САУ і замовила розробку нової машини "з нуля".

САУ Atmos
САУ Atmos, фото — Elbit Systems
Читайте також: Нова "Богдана" на полі бою: у ЗСУ розповіли, чим українська САУ краща за стару версію