xcounter
#

Болгарія ще 5 років тому замовила F-16, але ані інфраструктура, ані пілоти ще не готові

1041
Болгарія ще 5 років тому замовила F-16, але ані інфраструктура, ані пілоти ще не готові

Загалом Болгарія витратила на 16 F-16V Block 70 2,5 млрд доларів, а перші винищувачі мають надійти вже через 4 місяці

Ще у 2019 році Болгарія замовила у США перші вісім нових F-16V Block 70, які обійшлись у 1,2 млрд доларів разом з озброєнням. Всі вони мають бути поставлені у 2025 році, а перші два - у березні-квітні 2025 року.

Але попри п'ять років очікування наземна інфраструктура, пілоти та техніки ще не готові до отримання нових літаків. У цьому зізнався виконувач обов'язків міністра оборони Болгарії Атанас Запрянов у інтерв'ю Euractiv.

Читайте також: КНДР має 600-мм РСЗВ KN-25 з дальністю до 400 км, і саме таку б хотіла мати армія РФ
F-16V Block 70 болгарія
Перший F-16V Block 70 для ПС Болгарії у першому польоті 23 жовтня

З боку Defense Express зазначимо, що посадовець звісно подавав цю інформацію у більш позитивному ключі, мовляв, все робиться для того, щоб встигнути підготувати авіабазу "Граф Игнатьево", але окреслив задачу, як "значний виклик". Також він зазначив, що підготовка пілотів триває і вже готовий один інструктор та один пілот.

Додамо, що у 2022 році Болгарія замовила ще вісім аналогічних F-16 за 1,3 млрд доларів за 1,3 млрд доларів зі строком отримання від 2027 року. Тому Софія загалом, як пише видання, має контракт на підготовку 32 пілотів на навчання, але поки було направлено лише 10 осіб. І десятка льотчиків, у будь-якому випадку, недостатньо для досягнення у 2025 році бажаного показника, коли на один літак є два готових екіпажі.

На тлі цього варто нагадати, що наразі єдині винищувачі, які формально знаходяться у строю повітряних сил Болгарії є 14 МиГ-29. Але вони не обслуговуються належним чином. Бо російський "МиГ" провалив контракт від 2018 року на їх ремонт та у 2021 році вже платив штрафні санкції. Тому скільки їх зараз у льотному стані, не говорячи про бойовий, дуже дискусійне питання.

МиГ-29 ПС Болгарії
МиГ-29 ПС Болгарії

Але насправді ситуація цілком може бути не настільки катастрофічною з точки зору обороноздатності. Зрештою, навіть якщо Болгарія не встигне підготувати наземну інфраструктуру, то вона напевно зможе домовитись з іншими країнами НАТО щодо тимчасового розміщення свої літаків та наявних пілотів на їх авіабазах.

Читайте також: Бундесвер менше ніж через рік отримав перший H145M, які замовили замість Apache