xcounter
#

Австралійська EOS показала Dazzler - лазер з 30-мм гарматою для боротьби з дронами

Dazzler від EOS (фото: Naval News)
Dazzler від EOS (фото: Naval News)
5557

Концепція Dazzler передбачає протидію дронам на відстані до 2 км за допомогою лазерної системи, при збереженні основного озброєння у вигляді 30-мм автоматичної гармати

Компанія Electro Optic Systems, яка відома в Україні тим, що постачає протидронові зенітні системи Slinger, які призначені для фізичного знищення БПЛА та встановлюються на легку бронетехніку чи навіть ган-траки вперше показала свою нову розробку - бойовий модуль Dazzler.

Dazzler, Новинку було продемонстровано на міжнародній виставці Indo Pacific 2023, яка проходила у Сіднеї, створений на базі бойового модуля R800, поєднує у собі одразу три засоби для знищення цілей - 30-мм автоматичну гармату, 7,62-мм кулемет та лазер потужністю 500 Вт.

Читайте також: РФ на базі ПЗРК "Верба" створила новий комплекс з антидроновими рушницями, щоб збивати FPV та інші дрони
Dazzler
Dazzler (фото: EOS)

І як пише Naval News, ця розробка знаходиться на доволі високій стадії готовності TRL 6 тобто це бета-прототип, який пройшов опосередковані тести (максимальний рівень - TRL 9, початок серійного виробництва). При цьому для досягнення поточного рівня розробник, знадобилось доволі мала кількість часу - близько 8 місяців.

Додавання до 30-мм гармати ще й лазера можливо пояснюється тим, що дальність ефективного зенітного вогню з автоматичної гармати по дрону вважається 800 метрів, водночас лазер дозволяє протидіяти дронам на відстані 2000 метрів. При цьому його задача не знищити, а засліпити електрооптичні системи БПЛА.

Dazzler
Лазер модуля Dazzler (фото: Naval News)

Водночас такий принцип лише протидії - пов'язаний із малою потужністю лазера. Бо, наприклад, зенітний комплекс Guardian на шасі Stryker, який вже тестується у США, використовує для знищення дронів бойовий лазер потужністю 50 кВт.

Також в EOS зазначили, що опрацьовують інтеграцію аналогічного лазера й на менший бойовий модуль - R400 RWS, а згодом можуть це зробити й на найлегший R150S лише з кулеметом та може встановлюватись на багі.

Читайте також: Пентагон вперше показав концепт БМП XM30, яка має прийти на заміну M2 Bradley