xcounter
#

Австралія зробила для України бойові модулі, які потрібні для антидронових ган-траків від США

9152
Фото — EOS
Фото — EOS

Україна вже замовила для себе понад сотню бойових модулів Slinger з Австралії, але також цим озброєнням будуть оснащені ган-траки, які у рамках оборонної допомоги передають США

Українське військо до кінця цього року має отримати на озброєння перші 10 систем боротьби з дронами з бойовими модулями Slinger від австралійської компанії Electro Optic Systems (EOS), таку інформацію в одному зі своїх матеріалів повідомляє видання ABC.

І щодо цих десяти антидронових систем у виданні відзначають такий важливий нюанс — що вони мають бути поставлені в Україну у рамках одного з пакетів оборонної допомоги США, зауважують у ABC (в оригіналі — "Ten Slingers now being made in the ACT are expected to be delivered to Ukraine by the end of the year as part of a US military aid package").

Читайте також: Західні ЗМІ кажуть, що Україна придивляється до мініатюрної безпілотної ракетної системи з Австралії
бойовий модуль Slinger
Бойовий модуль Slinger, фото — EOS

Важливий — бо спершу можна було б подумати, що йдеться про один з контрактів на постачання цих бойових модулів Slinger Україні, які раніше уклали українські компанії "Спецтехноекспорт" (раніше повідомлялося про 100 бойових модулів на суму у 80 млн доларів) та "Практика" (50 бойових модулів за 41 млн доларів).

Але якщо ми говоримо про постачання у рамках оборонної допомоги від США, то тут можна пригадати новину від тієї ж компанії EOS за 3 серпня цього року, в якій йдеться про те, що компанія виготовила перші антидронові системи Slinger, які були замовлені США для встановлення на тих самих таємничих антидронових ган-траках, передача яких була оголошена в одному з оборонних пакетів США від 4 квітня.

Бойовий модуль Slinger
Бойовий модуль Slinger, фото — EOS

Тоді повідомлялося про передачу дев’яти вантажівок з 30-мм гарматами для протидії БПЛА (nine counter-Unmanned Aerial System 30mm gun trucks), водночас у списку Fact Sheet on U.S. Security Assistance to Ukraine від 21 вересня 2023 року вони позначені без уточнення кількості — "c-UAS gun trucks and ammunition".

Поки що залишається незрозумілим, чи буде виготовляти компанія законтрактовані бойові модулі вже у рамках контракту з українськими компаніями після виконання замовлення для США або ж ці процеси йшли паралельно — але водночас все ж таки варто відзначити, наскільки довго іноді можна чекати навіть і десяток бойових модулів.

Як приклад тут можна згадати історію з антидроновими системами Vampire, про передачу яких було оголошено 24 серпня 2022 року, водночас повідомлення про те, що ЗСУ отримали перші системи на озброєння, з’явилися аж через рік — а всього постачання лише 14 систем має загалом розтягнутися на майже півтора року.

антидронова система Vampire
Система Vampire, фото — L3Harris

Разом з тим, такі антидронові системи надважливі для України з огляду на актуальну потребу у знищенні ворожих безпілотників, серед яких і дрони-камікадзе типу Shahed, яких рашисти у вересні випустили по Україні понад п’ять сотень.

Зрештою, у виданні наголошують на тому, що мета проєкту Slinger — зменшити вартість знищення дронів до межі від 155 до 1550 доларів (тут треба уточнити, що у виданні йдеться про австралійські долари, тобто йдеться про 100-990 доларів США).

бойовий модуль Slinger
Інфографіка — EOS

Щодо дійсно унікальних можливостей австралійського бойового модуля від SLinger, то про характеристики цього озброєння Defense Express детально розповідав в окремому матеріалі.

Читайте також: Чи вплине зміна влади у Словаччини на постачання озброєння до України