xcounter
#

Західні ЗМІ кажуть, що Україна придивляється до мініатюрної безпілотної ракетної системи з Австралії

32724
Безпілотна ракетна система Funnel Web, всі фото — Black Sky Aerospace
Безпілотна ракетна система Funnel Web, всі фото — Black Sky Aerospace

Австралійські виробники кажуть, що можуть робити десятки таких роботизованих систем на місяць і сотні ракет до них, у тому числі й керованих

Видання The Sun в одному зі своїх матеріалів розповідає, що Україна зацікавлена у новітній австралійській розробці — безпілотній ракетній системі, яка допоможе військам "отримати тактичну перевагу, оберігаючи при цьому війська від небезпеки".

І що нібито представники українського оборонного відомства стежать за розробкою австралійської роботизованої системи та мають плани обговорити ймовірність використання такої системи на полі бою, кажуть у The Sun.

Читайте також: У австралійський EOS розкрили який бойовий модуль з унікальними можливостями поставили Україні
Funnel Web Австралія
Ракетна система Funnel Web

Йдеться про безпілотну ракетну систему під назвою Funnel Web, яку на виставці MSPO-2023, що проходить з 5 по 8 вересня у Польщі, демонстрували дві компанії з Австралії: виробник ракет Black Sky Aerospace та розробник роботизованих платформ Funnel Web Systems.

Розробники запевняють, що вже провели успішну демонстрацію цієї розробки, яка являє собою роботизовану платформу зі встановленими на неї двома пусковими до ракет. У компанії заявили, що їм вдалося запустити цей інноваційний продукт за дійсно рекордні строки у менш як тиждень, хоч і відзначають, що попереду для розробників є ще "багато роботи".

Систему Funnel Web дійсно можна назвати мініатюрною й її, скоріш за все, буде не так вже й легко вполювати з розвідувального безпілотника — з шириною у 600 мм і довжиною у 900 мм вона має вагу всього у 1,5 кг (йдеться про прототипи пускових).

ракетна система Funnel Web Австралія Україна
Funnel Web

Управління системи відбувається за допомогою звичайного портативного пристрою "на кшталт міцного джойстика Play Station", на самому роботі розташовані камери, завдяки яким оператор зможе контролювати ситуацію на полі бою. Також відзначається, що роботизована ракетна система Funnel Web використовує "комунікацію військового рівня" з надійним захистом.

Тепер щодо ракет, які може використовувати ця безпілотна ракетна система — у виданні відзначають, що типи ракет залежать від запитів користувачів, водночас їхня довжина може коливатися до 1200 мм.

Водночас у Black Sky Aerospace запевняють, що вже можуть виготовляти низку ракет до цієї системи на замовлення з темпами виробництва у близько 100 одиниць для звичайних ракет, а також 25 одиниць спеціалізованих керованих ракет UTE на тиждень. Темпи виробництва самих ракетних установок становлять 10 одиниць на тиждень.

Funnel Web
Ракетна система Funnel Web

Генеральний директор компанії Black Sky Блейк Ніколіч у своїх коментарях відзначає, що така система може допомогти "розвантажити" українських військових: "Якщо противник думає, що за кожним кутком можуть бути встановлені роботизовані ракетні системи, то, ймовірно, це змусить їх подумати двічі".

Читайте також: У Австралії заговорили про складність передачі до України списаних F/A-18 Hornet