xcounter
#

У австралійський EOS розкрили який бойовий модуль з унікальними можливостями поставили Україні

Бойовий модуль Slinger (всі фото: Electro Optic Systems​)
Бойовий модуль Slinger (всі фото: Electro Optic Systems​)
7451

Замовлений для ЗСУ бойовий модуль Slinger має максимально простий слоган "one shot, one kill" й дійсно має на це право, бо є просто ідеальним рішення проти ворожих дронів

Ще на початку квітня цього року стало відомо, що Україна замовила в австралійській компанії Electro Optic Systems першу партію неназваних бойових модулів з сотні одиниць, а наприкінці цього ж місяця оголосила про укладання другого контракту на 50 штук.

В обох випадках EOS не оголошував тип бойового модуля, що дозволяло робити цілий ряд припущень. Але днями ця австралійська компанія провела відкриту демонстрацію своєї розробки під назвою Slinger, зазначивши, що саме вона постачається до України.

Читайте також: Чи дійсно РФ поставила на бойове чергування "Сармат": коли у "Роскосмосі" розучились навіть читати
Slinger EOS
Slinger від EOS

Як йдеться в офіційному повідомленні компанії, перший контракт стосується партії з 110 бойових модулів Slinger, які встановлюються на гусеничні БТРи M113. А ще півсотні для української компанії "Практика", яка встановлює їх на свої бронеавтомобілі.

З боку Defense Express зазначимо, що мова вочевидь йде про бронемашини "Козак 2М", "Козак-5" чи "Козак-7". Справа в тому, що вага бойового модуля Slinger у 355 кг цілком дозволяє його встановлення на MRAP навіть легкого класу.

Але цікавішим є спеціалізація самого бойового модуля Slinger у вигляді протидронової системи. Сам бойовий модуль має довершену прицільних приладів, де окрім звичного оптико-прицільного модуля та сенсору вітру встановлено й РЛС.

Slinger від EOS
Склад Slinger

Саме ця РЛС EchoGuard від американської компанії Echodyne є об'єктивно маленьким "витвором мистецтва", бо є малогабаритним 4D радаром з інструментальною дальністю у 6 км у секторі 120 градусів та 80 градусів за кутом місця.

Також Echodyne доволі детально розкрив дальності виявлення різних типів цілей. Наприклад, такий дрон, як Matrice 600 вона бачить з відстані не менше 1,4 км, а Phantom 4 - понад 1 км.

EchoGuard Echodyne
EchoGuard від Echodyne

Тобто існує можливість протидії дронам за будь-яких погодних умов. При цьому, знову ж, ніхто не відміняв довершену систему управління вогнем, яка й без РЛС дозволяє чудово боротись з дронами на бойовому модулі R400S. При цьому сама система вогнем дозволяє автоматично супроводжувати ціль, а оператор лише дає дозвіл на знищення.

Але ця РЛС необхідна для максимального ефективного використання ще однією речі, яка дійсно дозволяє розробнику використовувати для Slinger слоган "one shot, one kill". Це використання автоматичної гармати M230LF Bushmaster з програматором боєприпасів.

Тобто для знищення дрона дійсно достатньо лише одного такого 30-мм снаряда, який вибухне просто перед дроном.

Й таким чином, це ще раз говорить, що поки найбільш ефективними у світі системи боротьби з БПЛА є саме такі "кінетичні" системи. І саме на них Україна зробила ставку, бо до цього стало відомо, що до України будуть передані аналогічні за концепцією антидронові системи CORTEX Typhon від норвезької Kongsberg, які є кулеметним бойовим модулем для танка Abrams.

Читайте також: ЗСУ мають зараз тільки 837 одиниць трофейної техніки, і це дуже показова цифра