xcounter
#

ЗСУ посиляться прагматичними антидроновими системами Kongsberg: не глушити - просто збити

Бойовий модуль Protector RS4 від Kongsberg
Бойовий модуль Protector RS4 від Kongsberg
7882

CORTEX Typhon сповідує максимально ефективний наразі засіб боротьби з дронами - знищення кулеметним вогнем з бойового модуля від Abrams

У межах дії Міжнародного фонду для України (IFU) норвезька компанія Kongsberg, яка відома як виробник ЗРК NASMAS та протикорабельних ракет NSM, виготовить для України антидронові системи CORTEX Typhon.

Про це повідомила, як сама компанія виробник, так й норвезький уряд, вказавши вартість постачання у розмірі 56 млн фунтів - близько 71 млн доларів без розголошення кількості самих систем. Але за їх описом можливо зробити висновок, що їх буде доволі вагома кількість, а не одиниці.

Читайте також: РФ вироблятиме для десантників легкий танк "Спрут" із 125-мм гарматою, що "їздить і стріляє"
CORTEX Typhon

Зокрема основою CORTEX Typhon є бойовий модуль від Kongsberg з оптико-прицільною системою від Teledyne Flir. З огляду на опис, а також фото самої системи, мова йде про Protector RS4.

Цей бойовий модуль відомий тим, що встановлюється на американські танки Abrams, Stryker, а також цілий ряд інших бойових машин, таки як Patria, Piranha та інші. Тобто рішення добре відоме, масове та опрацьоване.

Protector RS4
Бойовий модуль серії Protector на Abrams

Protector RS4 може бути озброєнийважким кулеметом M2 Browning, радянським НСВ, або легшими M240 чи M249. Точність вогню забезпечується даними та тепловізійними камерами, лазерним далекоміром та цифровою системою управління вогнем, яка самостійно вираховує всі похибки.

Protector RS4

Ще один елемент комплексу CORTEX Typhon, це сама інформаційна бойова система обміну інформацією (типу C4I) CORTEX.

C4I CORTEX

Така система дозволить об'єднати всі сенсори та засоби ураження у єдину систему для максимально ефективного використання самого антидронового комплексу.

А встановлено все це буде на шасі німецького бронеавтомобіля Dingo 2, який активно постачається до ЗСУ та вже добре знайомий у військах.

Таким чином CORTEX Typhon не відрізняється технологіями на основі нових принципів знищення дронів, як "мікрохвильовий" Leonidas, не збирається давити БПЛА завадами, а просто знищувати їх точним вогнем з кулемета. А це робить його доволі простим, відпрацьованим та потенційно масовим засобом боротьби із дронами.

Читайте також: Про замовлення Сербією 20 тисяч Shahed-136: як штучний інтелект створює міжнародний скандал