xcounter
#

США й досі не знають, скільки всього ракет може бути у хуситів і кажуть про "загадковий" арсенал

9307
Єменські хусити демонструють наявність конвертованих ракет від С-75 для стрільби по надводним цілям під назвою Mohit під час параду в 2022 році, зображення - mmy.ye
Єменські хусити демонструють наявність конвертованих ракет від С-75 для стрільби по надводним цілям під назвою Mohit під час параду в 2022 році, зображення - mmy.ye

США разом із союзниками далеко не один місяць протидіяли ракетам і дронам єменських хуситів, а також намагалися розбомбити їхні військові об’єкти

Військово-морські сили США протягом 15 місяців протистоянням атак єменських хуситів у Червоному морі загалом відстріляли близько 220 зенітних ракет різних типів, вартість яких становить приблизно 1 млрд доларів (в середньому 4,5 млн доларів за ракету) і з огляду на те, що це стало проблемою для ВМС США, то виникає питання про те, як вони воюватимуть проти Китаю.

SM-3
Пуск SM-3 з ракетного крейсера Ticonderoga USS Lake Erie (CG 70), ілюстративне фото від US DoD

Разом з тим, в контексті історії протистояння дронам та ракетам єменських хуситів виплив ще один цікавий нюанс, про який розповідає видання The War Zone - журналісти поспілкувалися з неназваним представником оборонного відомства США, і в їхньому матеріалі прямо заявляється - що США й досі фактично спантеличені тим, скільки ж може бути зброї у бойовиків і де вони її беруть.

Читайте також: Є цікаве рішення по Harpoon від ВМС США для підвіски на F-16, але тут треба увага до деталей

Неназваний посадовець міноборони наголосив на тому, що єменські хусити демонструють винахідливість у поповнені свого арсеналу далекобійної зброї й попри те, що США разом із союзниками завдавали численних ударів по об’єктах хуситів у Ємені, їм поки що не вдалося позбавити бойовиків можливості використовувати їхнє озброєння.

Причому як вважають в американському оборонному, більшу частину озброєння єменські хусити роблять власними силами, тоді як якусь частину ключових компонентів тощо отримують з Ірану чи "з інших місць". Також він відзначає, що залишилося "Багато чого невідомого" у контексті виробництва та арсеналу озброєння єменських хуситів.

Разом з тим, все ж таки одна справа - виготовити якусь частину озброєння, а інше - щоб це озброєння долетіло до цілі. У цьому контексті у США відзначають, що "часто вони зазнають невдач", але разом з тим, військові відзначають, що єменські хусити "досить інноваційні" у контексті зброї й що вони [американські військові] часом "дивуються від тих речей, які вони роблять".

Водночас загалом у США не говорять більш конкретно чи не наводять прикладів, що саме вони мають під "інноваційністю", не розкривають інших даних про те, з яким озброєнням єменських хуситів вони вже знайомі, а що залишається під питанням.

Але водночас ця ситуація яскраво демонструє той факт, що, попри наявність широкого арсеналу різного озброєння, яке протягом понад року допомагало США відбивати атаки бойовиків, американські військові відчували, схоже, серйозні труднощі в контексті відбивати атаки озброєння, створеного за принципом "багато, дешево та сердито".

Разом з тим, попри такі таємничі заяви про озброєння єменських хуситів, все ж таки можна припустити, що значна частина їхнього арсеналу відома американцям, з огляду на те, що інформація про це є у відкритому доступі. Наприклад, раніше Defense Express детально розповідав про арсенал крилатих та балістичних ракет бойовиків, де, зрозуміло, переважає озброєння іранського походження, але також є й навіть П-15 і конвертовані С-75. Також, до прикладу, минулого року хусити показали "гіперзвукову" ракету, якою майже проломили ПРО Ізраїлю, і судячи з усього, це була Fattah з Ірану.

Читайте також: У США побудували 54,8-метровий морський дрон який зможе нести зенітні ракети