З жовтня 2023 року до початку лютого 2025 року під час операцій в акваторії Червоного моря проти єменських хуситів кораблі ВМС США відстріляли всього 220 зенітних ракет різних типів орієнтовною вартістю 1 мільярд доларів.
Це питання в публікаціях профільних американських ресурсів підіймалось неоднократно, але схоже, сам факт "настільки інтенсивної" витрати зенітних ракет досі є проблему для флоту США. Тому на цьому тлі логічно виникає питання про те, а як США взагалі збираються воювати на морі проти Китаю.
Читайте також: У Boeing знову проблеми через багатостраждальний KC-46A Pegasus - перевіряють всі танкери та припинили виробництво
Приводом так ставити питання є публікація на профільному ресурсі Task&Purpose, автори якого взагалі наголошують, що мовляв останні 30 років ВМС США взагалі не мали досвіду настільки інтенсивних бойових дій, як у Червоному морі під час відбиття атак хуситів.
При цьому наводяться такі дані, що протягом вказаного періоду один із задіяних у цій операції есмінців USS Carney пройшов 51 боєзіткнення, і це найбільший показник інтенсивності бойової роботи, який припав на один корабель ВМС США, порівнюючи навіть із Другою світовою війною.
І навіть описується така показова деталь: під час різного роду тренувань може подаватись команда "очистити верхню палубу", яка означає підготовку до пуску ракет чи стрільби із носової артилерійської установки; здавалось би, що виконання такої команди мало би бути відпрацьоване до автоматизму, але коли справа дійшла до реального боєзіткнення, то для американських моряків виявилось все "наче в перший раз".

Підсумки по витраті боєприпасів для ВМС США під час операції в Червоному морі виглядають так: 120 ракет типу SM-2 (кожна вартістю до 2,5 мільйона доларів), 80 ракет SM-6 (вартістю 4,3 мільйона доларів кожна) і орієнтовно 20 одиниць ракет ESSM та SM-3 (останні коштують до 28 мільйонів доларів за одиницю).
Крім того зазначається, що для ураження повітряних цілей кораблі американських ВМС витратили 160 снарядів калібру 127-мм та неназвану кількість ракет Hellfire. При цьому сумарний показник витрати боєприпасів, включно із вказаними вище зенітними ракетами, 127-мм снарядами та ракетами Hellfire заявляється на рівні 400 одиниць.
Загальна кількість в 400 одиниць ракет та пострілів виглядає незначною, але для ВМС США витрати на такому рівні виявились "шоком". І начебто таки дають підстави для оцінок, які уже циркулюють в середовищі американських військових, що в разі прямого зіткнення з Китаєм наявного боєзапасу вистачить флоту США лише на кілька днів інтенсивних бойових дій.
Власне, на такому тлі й виникає питання, як США взагалі збираються воювати на морі проти Китаю, якщо для них витрата лише 220 зенітних ракет та 160 снарядів 127-мм калібру протягом року стала настільки великим шоком.
Читайте також: Пентагон відмовився від стелс-паливозаправника NGAS для війни з Китаєм та подолання критичної вразливості